Video: Tenisová kultura po čínsku. Fanoušek Kerberové schytal rány pěstí i kopance

av av
1. 10. 2019 11:22
Nevídaný incident se odehrál na tenisovém turnaji v Pekingu krátce po skončení zápasu mezi domácí hvězdou Čang Šuaj a trojnásobnou grandslamovou šampionkou Angelique Kerberovou z Německa.
Angelique Kerberová.
Angelique Kerberová. | Foto: Reuters

Poté, co Kerberová otočila třetí sadu z nepříznivého stavu 2:4 a dočkala se postupu, pustili se v hledišti do křížku dva čínští fanoušci.

Za hlavního vinika organizátoři nakonec označili příznivce domácí tenistky. Tomu se nelíbilo, jak vítězství německé hráčky oslavovala skupinka jeho krajanů. Nadšené tleskání se odehrálo velmi blízko hráčskému boxu Číňanky, což její příznivec vnímal jako provokaci.

Zprvu byl konflikt pouze verbálního charakteru, když ale muž zostřil své výlevy a vulgárně vyzýval povzbuzující skupinku "ať konečně sklapnou", jeden z fanoušků Kerberové to nevydržel a muže chytil zezadu za krk.

To v příznivci, který byl na turnaji hostem otce čínské tenistky, probudilo agresivitu. Svého fanouškovského soka zasypal ranami pěstí i surovými kopy.

"Nešťastný incident byl následně vyšetřen a vyřešen. Zapojené individum, které bylo hostem otce Čang Šuaj, už se tenhle víkend na China Open nevrátí," informovala v prohlášení tenisová organizace WTA.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy