Video: Tenisová kultura po čínsku. Fanoušek Kerberové schytal rány pěstí i kopance

av av
1. 10. 2019 11:22
Nevídaný incident se odehrál na tenisovém turnaji v Pekingu krátce po skončení zápasu mezi domácí hvězdou Čang Šuaj a trojnásobnou grandslamovou šampionkou Angelique Kerberovou z Německa.
Angelique Kerberová.
Angelique Kerberová. | Foto: Reuters

Poté, co Kerberová otočila třetí sadu z nepříznivého stavu 2:4 a dočkala se postupu, pustili se v hledišti do křížku dva čínští fanoušci.

Za hlavního vinika organizátoři nakonec označili příznivce domácí tenistky. Tomu se nelíbilo, jak vítězství německé hráčky oslavovala skupinka jeho krajanů. Nadšené tleskání se odehrálo velmi blízko hráčskému boxu Číňanky, což její příznivec vnímal jako provokaci.

Zprvu byl konflikt pouze verbálního charakteru, když ale muž zostřil své výlevy a vulgárně vyzýval povzbuzující skupinku "ať konečně sklapnou", jeden z fanoušků Kerberové to nevydržel a muže chytil zezadu za krk.

To v příznivci, který byl na turnaji hostem otce čínské tenistky, probudilo agresivitu. Svého fanouškovského soka zasypal ranami pěstí i surovými kopy.

"Nešťastný incident byl následně vyšetřen a vyřešen. Zapojené individum, které bylo hostem otce Čang Šuaj, už se tenhle víkend na China Open nevrátí," informovala v prohlášení tenisová organizace WTA.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy