Video: Tenisová kultura po čínsku. Fanoušek Kerberové schytal rány pěstí i kopance

av av
1. 10. 2019 11:22
Nevídaný incident se odehrál na tenisovém turnaji v Pekingu krátce po skončení zápasu mezi domácí hvězdou Čang Šuaj a trojnásobnou grandslamovou šampionkou Angelique Kerberovou z Německa.
Angelique Kerberová.
Angelique Kerberová. | Foto: Reuters

Poté, co Kerberová otočila třetí sadu z nepříznivého stavu 2:4 a dočkala se postupu, pustili se v hledišti do křížku dva čínští fanoušci.

Za hlavního vinika organizátoři nakonec označili příznivce domácí tenistky. Tomu se nelíbilo, jak vítězství německé hráčky oslavovala skupinka jeho krajanů. Nadšené tleskání se odehrálo velmi blízko hráčskému boxu Číňanky, což její příznivec vnímal jako provokaci.

Zprvu byl konflikt pouze verbálního charakteru, když ale muž zostřil své výlevy a vulgárně vyzýval povzbuzující skupinku "ať konečně sklapnou", jeden z fanoušků Kerberové to nevydržel a muže chytil zezadu za krk.

To v příznivci, který byl na turnaji hostem otce čínské tenistky, probudilo agresivitu. Svého fanouškovského soka zasypal ranami pěstí i surovými kopy.

"Nešťastný incident byl následně vyšetřen a vyřešen. Zapojené individum, které bylo hostem otce Čang Šuaj, už se tenhle víkend na China Open nevrátí," informovala v prohlášení tenisová organizace WTA.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy