Video: Slovák Kližan opět zdrojem kontroverze. Slavil Francouzovu dvojchybu, ten mu pak nepodal ruku

Sport Sport
Aktualizováno 30. 5. 2017 16:25
Známý slovenský tenisový bouřlivák Martin Kližan si v prvním kole French Open moc fanoušků neudělal. Nesportovně oslavoval dvojchybu domácího tenisty v rozhodující páté sadě a ten mu pak po zápase nepodal ruku.
Martin Kližan
Martin Kližan | Foto: ČTK

Paříž - Moc méně oblíbených tenistů na světovém okruhu nenajdete. Slovák Martin Kližan nemá mezi hráči ATP přehršel fanoušků a po úterním duelu prvního kola French Open mu mezi ně rozhodně nepřibyde ani Francouz Laurent Lokoli.

Domácí držitel divoké karty nakonec se Slovákem prohrál dramatickou pětisetovou bitvu. To by ještě nebylo nic proti etickým pravidlům, ovšem Kližan v závěru rozhodující sady až moc bouřlivě oslavoval dvojchybu francouzského outsidera, která ho poslala do vedení 5:2. 

Lokoli mu dal během poslední výměny stran pořádně najevo, co si o něm myslí, a sudí musel slézt z umpiru, aby uklidnil vášně mezi oběma hráči. Po zápase Francouz dokonce odmítl Kližanovi podat ruku a vyhnal ho gestem zpátky na lavičku. 

Hlavním důvodem ale bylo údajné Kližanovo zranění. "Dva sety dělal, že má zraněnou nohu a pak tam v tam setu běhal jako králík. Pak mi říkal něco o tom, že bych měl mít respekt, to co převedl on, bylo bez respektu," řekl Lokoli Eurosportu.

V dalším utkání čeká slovenského tenistu vítěz duelu mezi Andym Murraym a Andrejem Kuzněcovem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy