Video: Slovák Kližan opět zdrojem kontroverze. Slavil Francouzovu dvojchybu, ten mu pak nepodal ruku

Sport Sport
Aktualizováno 30. 5. 2017 16:25
Známý slovenský tenisový bouřlivák Martin Kližan si v prvním kole French Open moc fanoušků neudělal. Nesportovně oslavoval dvojchybu domácího tenisty v rozhodující páté sadě a ten mu pak po zápase nepodal ruku.
Martin Kližan
Martin Kližan | Foto: ČTK

Paříž - Moc méně oblíbených tenistů na světovém okruhu nenajdete. Slovák Martin Kližan nemá mezi hráči ATP přehršel fanoušků a po úterním duelu prvního kola French Open mu mezi ně rozhodně nepřibyde ani Francouz Laurent Lokoli.

Domácí držitel divoké karty nakonec se Slovákem prohrál dramatickou pětisetovou bitvu. To by ještě nebylo nic proti etickým pravidlům, ovšem Kližan v závěru rozhodující sady až moc bouřlivě oslavoval dvojchybu francouzského outsidera, která ho poslala do vedení 5:2. 

Lokoli mu dal během poslední výměny stran pořádně najevo, co si o něm myslí, a sudí musel slézt z umpiru, aby uklidnil vášně mezi oběma hráči. Po zápase Francouz dokonce odmítl Kližanovi podat ruku a vyhnal ho gestem zpátky na lavičku. 

Hlavním důvodem ale bylo údajné Kližanovo zranění. "Dva sety dělal, že má zraněnou nohu a pak tam v tam setu běhal jako králík. Pak mi říkal něco o tom, že bych měl mít respekt, to co převedl on, bylo bez respektu," řekl Lokoli Eurosportu.

V dalším utkání čeká slovenského tenistu vítěz duelu mezi Andym Murraym a Andrejem Kuzněcovem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy