2. 1. 2019 11:20
Tenistka Maria Šarapovová na turnaji v Šen-čenu překvapila milým a sportovním gestem, kterým dala zapomenout na svou pověst "ledové královny".
Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová. | Foto: Reuters

Ruská hvězda několik minut utěšovala svou mladou čínskou soupeřku Wang Sin-jü, která skrečovala zápas kvůli poranění nohy.

Sedmnáctiletá nejmladší hráčka turnaje Wang Sin-jü vyhrála v duelu druhého kola nad Šarapovovou první set 7:6, ale v druhé sadě za stavu 2:5 musela s obvázaným levým stehnem utkání skrečovat. Bývalá světová jednička tak postoupila do čtvrtfinále, ale místo radostných gest si šla sednout na lavičku ke vzlykající soupeřce, kterou trápily křeče.

"Hrála jsi neskutečně, víš to? Neskutečně. Dávej na sebe pozor," řekla Šarapovová mladé Číňance a vykouzlila tím na její tváři úsměv. "Pokud budeš hrát takhle, budeš jednou světovou jedničkou. Slibuju," povzbudila soupeřku jednatřicetiletá Ruska, jež byla na prvním místě žebříčku WTA celkově 21 týdnů.

Šarapovová strávila se zraněnou Wang Sin-jü na lavičce ještě několik desítek sekund, starala se, zda má co pít, a pak ji z kurtu vyprovodila potleskem.

Ve čtvrtfinále čeká pětinásobnou grandslamovou vítězku, jež hraje v Šen-čenu poprvé od zářijového US Open, turnajová jednička Aryna Sabalenková z Běloruska.