Video: Nadal v O2 areně nemilosrdně zboural Federera. Bylo tam moc energie, smál se

Aleš Vávra Aleš Vávra, www.youtube.com
24. 9. 2017 11:45
Nezapomenutelná čtyřhra během Laver Cupu přinesla jeden kuriózní moment. Dvě největší hvězdy tenisu se málem srazily na kurtu.
Video: Nadal zboural Federera | Video: www.youtube.com

Praha - Tohle ještě tenisový svět neviděl. A zřejmě už nikdy neuvidí. Roger Federer a Rafael Nadal ve stejných modrých barvách, bok po boku bojující ve čtyřhře pro úspěch týmu Evropy.

O2 arena zažívala v sobotu večer magické okamžiky. Fanoušci byli nadšení. Švýcarská a španělská legenda dramatickou čtyřhru v rámci Laver Cupu proti Jacku Sockovi a Samu Querreymu navíc zvládli vítězně. 

Čas od času samozřejmě bylo znát, že spolu tihle dva držitelé celkem 35 grandslamových titulů nikdy čtyřhru nehráli. Nejvíce pak za stavu 2:3 v prvním setu. Federer poslal své podání do bekhendu Querreyho, ten dokázal jen vrátit vysoký míč na střed kurtu. A problém byl na světě. Pro vítězný míč si totiž šli jak Federer, tak Nadal.

Desetinásobný šampion Roland Garros byl v tu chvíli rozhodnější a agresivnější, navíc za zády svého spoluhráče neviděl. Švýcara Nadal v podstatě zboural, šestatřicetiletý Federer se musel před divokým Španělem sklonit. Celé scénce se vzápětí zasmála nejen celá po střechu naplněná hala, ale i všichni protagonisté. 

"Bylo tam v tu chvíli prostě moc energie," zasmál se po utkání Rafael Nadal.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy