Barbora legenda. Strýcová nadchla svět výměnou, při které přepadla přes stůl

av av
23. 10. 2020 9:31
Svět tenisu se baví neutuchající bojovností Barbory Strýcové. Česká tenistka sice v Ostravě jak ve dvouhře, tak v deblu ve dvojici s Bethanie Mattekovou-Sandsovou vypadla v úvodních kolech, na svědomí však měla jeden z nejdiskutovanějších a nejzábavnějších momentů turnaje.
Barbora Strýcová v Ostravě.
Barbora Strýcová v Ostravě. | Foto: ČTK

"Barbora legenda. Už jsem to viděla pětkrát," vzkázala Strýcové se smíchem jedna z největších konkurentek na pozici nejlepší deblistky světa Francouzka Kristina Mladenovicová. "To je asi ta nejvtipnější věc, co jsem kdy viděla," přidala se někdejší královna tenisové čtyřhry a bývalá trenérka Karolíny Plíškové Rennae Stubbsová.

Pobavené reakce sdílely na sociálních sítích další slavné tenistky, třeba Kim Clijstersová. Fanoušci výkon Strýcové ve výměně komentovali samými superlativy: neuvěřitelné, úžasné, famózní.

"Myslím to opravdu vážně, když říkám, že nechávám na kurtu všechno," komentovala výměnu, během níž přepadla přes stolek, sama Strýcová.

Po strhujícím míči byla čtyřiatřicetiletá tenistka pořádně naštvaná, a jak ukázaly některé opakované záběry, oprávněně. Zdálo se totiž, že míč, který soupeřky zahrály hned po pádu Strýcové, spadl do autu.

V každém případě její blyštivý moment alespoň částečně kompenzoval zklamání z výkonů českých tenistek na nejlépe obsazeném turnaji, jaký se kdy na území České republiky konal.

Úžasná výměna se Strýcovou v hlavní roli:

Ve dvouhře ani jedna z tuzemských hvězd nepostoupila do čtvrtfinále, ve čtyřhře ještě čest domácích barev hájí elitní pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková.

Nedávné semifinalistky French Open v boji o finále vyzvou přemožitelky Strýcové a Mattekové-Sandsové, Brazilku Stefaniovou a Kanaďanku Dabrowskou.

Detailní záběr na pád Strýcové:

 

Právě se děje

před 23 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy