Barbora legenda. Strýcová nadchla svět výměnou, při které přepadla přes stůl

av av
23. 10. 2020 9:31
Svět tenisu se baví neutuchající bojovností Barbory Strýcové. Česká tenistka sice v Ostravě jak ve dvouhře, tak v deblu ve dvojici s Bethanie Mattekovou-Sandsovou vypadla v úvodních kolech, na svědomí však měla jeden z nejdiskutovanějších a nejzábavnějších momentů turnaje.
Barbora Strýcová v Ostravě.
Barbora Strýcová v Ostravě. | Foto: ČTK

"Barbora legenda. Už jsem to viděla pětkrát," vzkázala Strýcové se smíchem jedna z největších konkurentek na pozici nejlepší deblistky světa Francouzka Kristina Mladenovicová. "To je asi ta nejvtipnější věc, co jsem kdy viděla," přidala se někdejší královna tenisové čtyřhry a bývalá trenérka Karolíny Plíškové Rennae Stubbsová.

Pobavené reakce sdílely na sociálních sítích další slavné tenistky, třeba Kim Clijstersová. Fanoušci výkon Strýcové ve výměně komentovali samými superlativy: neuvěřitelné, úžasné, famózní.

"Myslím to opravdu vážně, když říkám, že nechávám na kurtu všechno," komentovala výměnu, během níž přepadla přes stolek, sama Strýcová.

Po strhujícím míči byla čtyřiatřicetiletá tenistka pořádně naštvaná, a jak ukázaly některé opakované záběry, oprávněně. Zdálo se totiž, že míč, který soupeřky zahrály hned po pádu Strýcové, spadl do autu.

V každém případě její blyštivý moment alespoň částečně kompenzoval zklamání z výkonů českých tenistek na nejlépe obsazeném turnaji, jaký se kdy na území České republiky konal.

Úžasná výměna se Strýcovou v hlavní roli:

Ve dvouhře ani jedna z tuzemských hvězd nepostoupila do čtvrtfinále, ve čtyřhře ještě čest domácích barev hájí elitní pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková.

Nedávné semifinalistky French Open v boji o finále vyzvou přemožitelky Strýcové a Mattekové-Sandsové, Brazilku Stefaniovou a Kanaďanku Dabrowskou.

Detailní záběr na pád Strýcové:

 

Právě se děje

před 51 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Schillerová chce nižší DPH na menstruační pomůcky

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na menstruační pomůcky. Uvedl to dnes server Blesk.cz. Vložky, tampony a další pomůcky by se podle návrhu ministryně posunuly ze základní sazby DPH 21 procent do druhé snížené sazby deset procent. Tato sazba nyní platí třeba na léky či dětskou výživu. Ministerstvo odhaduje náklady na snížení DPH pro menstruační pomůcky na 300 milionů korun.

O zvýšení dostupnosti menstruačních pomůcek požádal Schillerovou premiér Andrej Babiš (ANO) v reakci na rozhodnutí Skotska, které poskytne všem menstruační pomůcky bezplatně. Minulý týden na Twitteru Babiš uvedl, že u příjmově nejslabších by byl podobný krok možný i v Česku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy