Viděla Ostrava nejšílenější zásah pásky historie? Za mě ano, uznala Azarenková

av av
22. 10. 2020 9:31
Do Ostravy v tomto týdnu míří pohledy tenisových fanoušků z celého světa, ve středu navíc mohli vidět jedno z nejneuvěřitelnějších "prasátek" tenisové historie. Nic takového jsem v životě neviděla, uznala jeho autorka.
Viktoria Azarenková v Ostravě.
Viktoria Azarenková v Ostravě. | Foto: ČTK

Ženské tenisové hvězdy se sjely do Ostravy a bojují tam o titul na nejlépe obsazeném turnaji, jaký se kdy konal na území České republiky.

Jedna z největších favoritek, Běloruska Viktoria Azarenková, ve středu otočila osmifinálový duel s domácí Barborou Krejčíkovou a postoupila po výsledku 2:6, 6:2, 6:1.

Bývalá světová jednička a finalistka letošního US Open musela proti ve formě hrající Češce vytáhnout ze svého arzenálu to nejlepší.

A i jeden zázračný zásah pásky. 

Neuvěřitelné "prasátko" zahrála Běloruska v úplně poslední hře celého utkání. Míček po jejím bekhendu tancoval po pásce, jel po ní snad půl metru, než konečně přepadl na stranu české tenistky. Azarenková se neudržela a ihned po skončení výměny se místo tradiční omluvy musela smát.

Záběry téhle herní anomálie pak obletěly svět, a když jeden z twitterových tenisových účtů napsal, že jde o nejvíc šokující zásah pásky, který kdy viděl, Azarenková jen odpověděla: "Za mě taky."

"Tak to se mi snad ještě nestalo, rozhodně ne takovým způsobem," komentovala magický okamžik Krejčíková.

Jinak se hrála pořádně ostrá bitva. V jedné z výměn Azarenková napálila míček přímo do Krejčíkové. 

"Musela jsem být na síti dobrá. Přijde mi to jako kompliment. Věděla, že kdyby to dala vedle mě, tak si to pohlídám a zahraju dobrý volej," brala celou věc sportovně čtyřiadvacetiletá Češka, čerstvá osmifinalistka Roland Garros.

Obě hráčky se dostaly také do křížku s rozhodčími. Azarenkové se nelíbilo hned několik nepřesných výroků čárových.

"Já vím, že jsme v České republice, ale stejně…" komentovala situaci. Krejčíkové se zase nelíbilo rušení mezi prvním a druhým servisem. "Není to sportovní," stěžovala si.

Po utkání ale uznala obrovskou kvalitu soupeřky. 

"Myslím, že jsem hrála dobře. Jsem ráda i za takovou prohru, z těch se člověk nejlépe učí. Viktoria je neskutečně psychicky silná, úplně jiný level," podotkla a mohla jen litovat osmi neproměněných brejkbolů ve druhé sadě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy