Veselý září štěstím, zasnoubil se s prostějovskou číšnicí. Na kurtu se ale stále hledá

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 8. 2017 13:05
Český tenista Jiří Veselý se v červnu zasnoubil s přítelkyní Denisou. Zatímco v osobním životě prožívá šťastné chvíle, na kurtu se v posledních týdnech spíše trápí. Přechod na americké betony se mu vůbec nevyvedl.
Jiří Veselý s přítelkyní Denisou a psem Leem
Jiří Veselý s přítelkyní Denisou a psem Leem | Foto: instagram.com

New York - Často sportovci v rozhovor říkají, že když jsou šťastní a spokojeni v osobním životě, daří se jim i jejich výkony. V případě českého tenisty Jiřího Veselého to tak úplně neplatí. Před nedávnem se zasnoubil s přítelkyní Denisou, ale na dvorci polyká jednu porážku za druhou.

Kdo sleduje sociální sítě čtyřiadvacetiletého českého hráče, nemohl to přehlédnout. Přítelkyně Denisa i teprve roční štěně Leo ho doprovázejí na každém kroku, kdykoli je to možné. Veselý to v červnu pečetil zásnubami.

"Bylo to na naše výročí, které jsme trávili v Tatrách na Slovensku. Nějaký čas jsem to už plánoval a měl jsem to v hlavě. Cítil jsem, že je to takový další krok, který musím udělat," řekl v rozhovoru pro oficiální web ATP.

Budoucí nevěsta prý byla nejprve v šoku, ale pak řekla "ano". Pár je přesvědčený, že jde o osudovou lásku. "Potkali jsme se v Prostějově v restauraci, kde Denisa pracovala jako číšnice. Byl jsem tam na obědě, a když jsem ji viděl, věděl jsem, že to v ní je něco víc než v jiných dívkách," přiznal Veselý.

Na kurtu už to ale taková pohádka není. V červenci sice ještě uhrál čtvrtfinále na turnaji v Hamburku, od té doby se ale spíš trápí. Přechod na americké betony mu nevyšel vůbec, v prvním kole prohrál v Cincinnati i Winston Salemu a v žebříčku mu patří 55. místo.

"Není to žebříčkové umístění, které bych si přál. Bohužel pořád mám pasáže, kdy se mi daří víc, a pak zase týdny, kdy příliš ne. A to je ten rozdíl mezi tím, jestli budu v první padesátce, nebo dvacítce," uvědomuje si rodák z Příbrami.  

Přitom potenciál má Veselý velký, loni zazářil, když v Monte Carlu uštědřil první porážku roku tehdejší světové jedničce Novaku Djokovičovi a na Wimbledonu si pak vyšlápl na rakouský talent Dominica Thiema.

"Vím, že mám tenis na to, abych hrál na té nejvyšší úrovni. Mou největší zbraní je servis. A když k tomu dobře trefuji míče od základní čáry a nechybuji, mám dostatek dalších zbraní na to, abych zatápěl i těm nejlepším hráčům. Musím to ale umět prodat," dodal.

I said YES 💍💍💍 ❤❤❤I LOVE YOU❤❤❤ @veselyjiri #engagement#mylove#myhappiness#myeverything#loveofmylife

Příspěvek sdílený Denisa Somrová (@denisasomrova),

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy