Věř mi, najdu si tě, vyhrožoval Djokovič divákovi. Aféru na US Open zahrál do autu

av av
1. 9. 2019 10:39
Světová jednička zatím projíždí závěrečným grandslamem sezony bez ztráty jediného setu a obdivuhodně překonává zdravotní problémy: bolavé rameno, loket i nepříjemné trable s puchýři.
Novak Djokovič na US Open.
Novak Djokovič na US Open. | Foto: Reuters

Přesto se v některých okamžicích svého tažení za obhajobou titulu v New Yorku naplno projevuje jeho nezkrotný temperament. Do velké pozornosti se na sociálních sítích dostal tajemný incident z tréninku. 

Novak Djokovič v jeho průběhu ostře zareagoval na jednoho z diváků, na kterého po krátké důrazné promluvě ukázal prstem. "Tebe si najdu. Věř mi, najdu si tě," sliboval rozčilený srbský tenista, když se vracel k pilování svého servisu.

Kontroverzní okamžik nezůstal zapomenut a na tiskové konferenci po výhře nad Američanem Denisem Kudlou na něj byl Djokovič tázán. Tady je přepis:

Otázka: Na sítích koluje video z tréninku, kde jste se dostal do konfrontace s fanouškem. Můžete vysvětlit, co se tam stalo?

Djokovič: Jen jsme měli malý pokec (úsměv).

Otázka: Na konci incidentu jste mu říkal, že si ho najdete?

Djokovič: Abych s ním zašel na drink. Ten člověk se mi líbil. Asi mu koupím pití.

Otázka: Co vám řekl?

Djokovič: To si necháme pro sebe. Ale v každém případě mi pomohl. Nejspíš to vůbec netuší, ale pomohl mi.

Rodák z Bělehradu neprozradil, o co šlo, z jeho odpovědí ale vyplynulo, že se skutečně nejednalo o nic pozitivního.

"Jak už jsem řekl, nebudu o tom mluvit. Udělal mi ale velkou laskavost. Evidentně to nebylo jeho záměrem, ale udělal mi ji. A velkou," zahrál Djokovič celou záležitost do autu.

Další kontroverzi  pak měl Djokovič i během samotného utkání třetího kola. V úvodu zápasu, během dlouhé dramatické výměny, začali v New Yorku tradičně halasní diváci křičet a povzbuzovat, ještě než byl míč dohrán. "Shut the fuck up," reagoval poté Djokovič. Napomenutí nedostal, umpirový sudí Jamie Campistol zřejmě nadávku nezaslechl, a tak pouze napomenul neukázněné fanoušky.

Zápas ale Srb zvládl bez sebemenších potíží a z cesty odklidil již třetího soupeře. Přestože bojuje s velkými bolestmi zejména v rameni. V průběhu turnaje je dokonce označil za "nesnesitelné". 

První skutečně vážnou výzvou bude pro Djokoviče osmifinálový duel proti Stanu Wawrinkovi. Na programu je tenhle šlágr v noci z neděle na pondělí našeho času. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy