Věř mi, najdu si tě, vyhrožoval Djokovič divákovi. Aféru na US Open zahrál do autu

av av
1. 9. 2019 10:39
Světová jednička zatím projíždí závěrečným grandslamem sezony bez ztráty jediného setu a obdivuhodně překonává zdravotní problémy: bolavé rameno, loket i nepříjemné trable s puchýři.
Novak Djokovič na US Open.
Novak Djokovič na US Open. | Foto: Reuters

Přesto se v některých okamžicích svého tažení za obhajobou titulu v New Yorku naplno projevuje jeho nezkrotný temperament. Do velké pozornosti se na sociálních sítích dostal tajemný incident z tréninku. 

Novak Djokovič v jeho průběhu ostře zareagoval na jednoho z diváků, na kterého po krátké důrazné promluvě ukázal prstem. "Tebe si najdu. Věř mi, najdu si tě," sliboval rozčilený srbský tenista, když se vracel k pilování svého servisu.

Kontroverzní okamžik nezůstal zapomenut a na tiskové konferenci po výhře nad Američanem Denisem Kudlou na něj byl Djokovič tázán. Tady je přepis:

Otázka: Na sítích koluje video z tréninku, kde jste se dostal do konfrontace s fanouškem. Můžete vysvětlit, co se tam stalo?

Djokovič: Jen jsme měli malý pokec (úsměv).

Otázka: Na konci incidentu jste mu říkal, že si ho najdete?

Djokovič: Abych s ním zašel na drink. Ten člověk se mi líbil. Asi mu koupím pití.

Otázka: Co vám řekl?

Djokovič: To si necháme pro sebe. Ale v každém případě mi pomohl. Nejspíš to vůbec netuší, ale pomohl mi.

Rodák z Bělehradu neprozradil, o co šlo, z jeho odpovědí ale vyplynulo, že se skutečně nejednalo o nic pozitivního.

"Jak už jsem řekl, nebudu o tom mluvit. Udělal mi ale velkou laskavost. Evidentně to nebylo jeho záměrem, ale udělal mi ji. A velkou," zahrál Djokovič celou záležitost do autu.

Další kontroverzi  pak měl Djokovič i během samotného utkání třetího kola. V úvodu zápasu, během dlouhé dramatické výměny, začali v New Yorku tradičně halasní diváci křičet a povzbuzovat, ještě než byl míč dohrán. "Shut the fuck up," reagoval poté Djokovič. Napomenutí nedostal, umpirový sudí Jamie Campistol zřejmě nadávku nezaslechl, a tak pouze napomenul neukázněné fanoušky.

Zápas ale Srb zvládl bez sebemenších potíží a z cesty odklidil již třetího soupeře. Přestože bojuje s velkými bolestmi zejména v rameni. V průběhu turnaje je dokonce označil za "nesnesitelné". 

První skutečně vážnou výzvou bude pro Djokoviče osmifinálový duel proti Stanu Wawrinkovi. Na programu je tenhle šlágr v noci z neděle na pondělí našeho času. 

 

Právě se děje

před 4 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy