Nechci být ta, co se jen brání, říká Siniaková. V Istanbulu jí zabavili rakety

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 4. 2019 16:01
Kateřina Siniaková vstoupila suverénní výhrou do pražského turnaje WTA. Slovince Dalile Jakupovičové dovolila pouhé dvě hry. Česká tenistka věří, že právě Praha může špatný průběh sezony zlomit k lepšímu.
Kateřina Siniaková.
Kateřina Siniaková. | Foto: Milan Kammermayer

Ke spokojenosti má daleko. V sezoně zatím Kateřina Siniaková nevyhrála v hlavních soutěžích dva zápasy za sebou. Před domácími fanoušky ve Stromovce by ale tuhle tristní bilanci ráda změnila. "Sezona se mi nezamlouvá, doufám, že tady se to otočí," řekla dvaadvacetiletá hráčka po jasné výhře v prvním kole.

Věří, že antuka je její povrch. A znovu opakuje, jak dobře se paradoxně v posledních týdnech cítí.

"Je to divné, přijde mi to jako velká ironie. Na kurtu se cítím asi nejlépe, co pamatuju a výsledky jsou přitom nejhorší. Možná bych ten pocit měla zhoršit," smála se Siniaková na tiskové konferenci.

Před sezonou si kladla velké cíle, jenže realita jí postavila zpět na nohy. "Snažím se, makám a nepřestávám věřit, že se to zlepší," prohlásila.

V tréninku zatím nemá co měnit. "Člověk většinou hledá něco, co dělá špatně. Ale já měla celou dobu pocit, že jde všechno správným směrem. Takže je to těžké. Věřím, že na to mám a snažím se najít nějakou skulinku, co se dá zlepšit," vysvětlila.

44. tenistka aktuálního světového žebříčku přiznala, že se snaží pracovat na agresivnějším stylu své hry. "Top hráčky si ten bod musejí uhrát samy. Já nechci být hráčka, která jen vrací a čeká na chybu soupeřky. Tu kreativitu v sobě mám a chci se tak prezentovat."

Siniaková si zároveň snaží zachovat nadhled tak, aby tenisové porážky nezlomily její psychiku. "Myslím, že jsem ještě mladá a jsou horší věci než jenom prohrávat na kurtu."

V Praze si chce světová deblová jednička za každou cenu zlepšit náladu. Z tureckého Istanbulu, kde posedmé v sezoně vypadla v prvním kole, přijela ve špatném rozpoložení, kterému nepřidala událost z místního letiště. V Turecku jí zabavili její tenisové vybavení.

"Docela jsem se tam pohádala. Ale tři rakety tam zůstaly, řeší se to, ale už je to týden a rakety nikde," podotkla Siniaková. Na odbavení se zeptala, zda si rakety může vzít s sebou do letadla. Odpověď byla kladná. "Když jsme ale procházeli kontrolu, najednou mi řekli, že to nejde. Nic takového se mi nikdy nestalo."

Na turnaje vozí rakety po pěti, takže jí aspoň dvě zbyly. "A psala jsem na Wilsona, mám štěstí, pošlou mi další," dodala.

V pražském osmifinále bude její soupeřkou Slovenka Jana Čepelová. Stejně jako Slovinka Jakupovičová je to hráčka, se kterou Siniaková v kariéře ještě neprohrála.

"Známe se dobře, očekávám dlouhé výměny, dlouhý zápas. Dlouho jsem jí neviděla na okruhu, byla zraněná," prohlásila na adresu 232. tenistky rankingu a někdejší světové padesátky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy