40 stupňů ve stínu, 69 na kurtu. Spalující vedro české kvarteto nezastavilo, na Monfilse šly mdloby

S velkými vedry se potýkají na Australian Open nejen tenisté, ale i fanoušci
Gaël Monfils byl jedním z mnoha, které dnešní extrémní vedra v Melbourne pořádně potrápila. Nad Novakem Djokovičem sice vyhrál první set, další tři ale patřily Srbovi.
Teplota na kurtu byla v podvečer australského času 69 stupňů Celsia, což se projevilo i na Francouzově výkonu. V jednu chvíli si dokonce postěžoval rozhodčímu, že by mohl brzy zkolabovat. "Čtyřicet minut jsem na kurtu trpěl," řekl Monfils po zápase poté, co se zchladil ve studené vaně.
Hráči si příliš neodpočinuli ani ve stínu, kde bylo podle teploměrů 40 stupňů. Novak Djokovič využili zchlazení v podobě ručníků plněných ledem. "Bylo to brutální," poznamenal Djokovič,
Ledového "hada" si kolem krku ovinula i kanadská hvězdička Eugenie Bouchardová.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
18. 1. 2018 8:40
Podívejte se na fotogalerii ze čtvrtého dne Australian Open, během kterého i za nesmiřitelného vedra postoupili čtyři čeští tenisté.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Následně v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy