reklama
 
 

Ve jménu Nadala. Stoletá fanynka umí napodobit všechny rituály, Djokoviče nemá ráda

1. 11. 2017 7:04
Rafael Nadal má výjimečnou fanynku. Stoletá Španělka na něj nedá dopustit a sleduje všechny jeho zápasy.

Praha - Tenis je její vášní. I když ne přímo tenis jako takový, spíš jedna jeho podstatná část. Nade vše totiž miluje Rafaela Nadala. Jako by španělskému hráči doslova zasvětila závěrečnou část svého dlouhého života. Života, který už trvá neuvěřitelných sto let.

Oči Felisy Muňozové se v letošním roce dvakrát zalily slzami. Poprvé to bylo štěstím, když antukový král v Paříži na French Open získal rekordní desátou vítěznou trofej. Podruhé pak zklamáním, poté co její oblíbenec padl v osmifinále Wimbledonu s Lucemburčanem Gillesem Müllerem.

Jinak ale Felisa Muňozová zažívala v roce 2017 vskutku příjemné chvíle. Nadal se fenomenálním způsobem vrátil do světové špičky, vyhrál dva grandslamové turnaje a stal se znovu po letech světovou jedničkou.

Felisa se narodila 28. prosince 1916, těsně po loňských Vánocích tedy oslavila unikátní životní jubileum. A během narozenin vyslovila jedno ze svých přání. "Toužila jsem, aby se Nadal vrátil na kurty silnější než dřív a dokázal všem, že je pořád nejlepší," prozradila slavná fanynka španělským médiím. 

Její přání se vyplnilo do puntíku a Felisa už zase sleduje na své malé televizi tenisové zápasy. Když je totiž Rafa zraněný, na tenis vždy na nějaký čas zanevře. Její vášní je Nadal, nikoli hra jako taková.

"Více než tenis jako takový opravdu zbožňuje Nadala. Miluje na něm to, jak je pokorný, že ho na turnajích doprovází strýc a že má delší dobu stejnou přítelkyni," vyjmenovala některé z důvodů náklonnosti jedna z Felisiných dcer.

Rodák z Mallorcy se stal jejím idolem krátce předtím, než jí bylo devadesát let. I tak zvládla v posledním desetiletí odkoukat všechny Nadalovy typické návyky a rituály. Před kamerou je ostatně ochotně předvedla během rozhovoru pro web La Voz de Galicia (podívejte se zde).  

U televizních obrazovek se nejstarší Nadalova fanynka dokáže také pořádně rozohnit. Podle dcer nesnáší vůbec dobře, když o šestnáctinásobném grandslamovém šampionovi kdokoli mluví negativně. "Hodně si brala třeba různá obvinění z braní dopingu. To ji velice naštvalo. Vždycky říká, že Rafa je prostě nejlepší a k tomu nepotřebuje nic nepovoleného," řekla jedna z dcer.

Felisa obdivuje také Nadalovu rivalitu s Rogerem Federerem. Je přesvědčena, že vysoko nad jejich vzájemným soupeřením ční jejich nevšední přátelství.

Pokud Švýcar Španěla porazí, což se mimochodem letos stalo ve všech čtyřech vzájemných duelech, bývá smutná. Ovšem ne tolik jako při porážkách s jinými soupeři. A ani zdaleka ne tolik, jako když Nadal prohraje s Novakem Djokovičem. Srbský šampion je totiž pro Felisu Muňozovou trnem v oku.

"Nemám ráda, když ničí rakety. Nic takového Nadal nedělá. Když prohraje, tak prostě prohraje, a nemusí kvůli tomu nic ničit. Umí porážku přijmout," velebila Felisa jednatřicetiletého tenistu. 

Nadal sám si přízně stoleté fanynky nemohl nevšimnout a nedávno jí poslal svou podepsanou fotografii, popřál pevné zdraví a poděkoval za nebývalou podporu. Felise tím, jak sama přiznala, udělal ohromnou radost. "Dojalo mě to. Myslím, že teď už můžu v klidu umřít," dodala se smíchem.

autor: Aleš Vávra | 1. 11. 2017 7:04

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama