Hvězda z pláží i tenisových kurtů. Šťastná maminka Vaidišová slaví třicetiny

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 4. 2019 7:25
Bývalá česká tenistka slaví v úterý třicáté narozeniny. Projděte si její krátkou kariéru i životní peripetie.
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Instagram

Z Norimberku až k osudovému trenérovi

Nicole Vaidišová (2005)
Nicole Vaidišová (2005) | Foto: ČTK

Přesně před třiceti lety se v německém Norimberku narodila skvělá česká tenistka, která během své relativně krátké kariéry stihla spoustu úspěchů i životních peripetií.

Dětství ještě trávila za hranicemi, ale brzy se po rozvodu rodičů přesunula na české kurty. Tenis hrála od šesti let a už v osmi se jí ujal její osudový trenér - Aleš Kodat. Ten se stal i jejím nevlastním tatínkem a společně vybojovaly všechny slavné triumfy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy