V tenise přibude dopingových kontrol, rozpočet se zvýšil o více než polovinu

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 4. 2017 17:03
S dopingem mělo problém hned několik věhlasných tenistů a tenistek, namátkou Marin Čilič, Richard Gasquet, Petr Korda, Barbora Strýcová nebo naposled Maria Šarapovová. Nyní se boj proti dopingu ještě zvýší a kontrol od počátku května dvojnásobně přibude.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Londýn - V profesionálním tenisu výrazně přibude dopingových kontrol. Organizace ATP, WTA, ITF i pořadatelé grandslamů se dnes shodli na tom, že od 1. května se počet kontrol téměř zdvojnásobí. V loňském roce bylo testů na zakázané látky provedeno 4899, nově jich bude osm tisíc za rok. Vzorky se také budou déle skladovat pro případné další analýzy vylepšenými metodami.

"Jednoznačně vítáme posílení našeho antidopingového úsilí," komentoval změny předseda Mezinárodní tenisové federace (ITF) David Haggerty. Přibude jak testování moči, tak i krve a to během soutěží či turnajů i mimo ně. Roční rozpočet pro boj s dopingem se zvýšil o více než 50 procent na 4,5 milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy