Nedospělost, katastrofa, horor. Na Djokovičovu hlavu se sype další kritika

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 6. 2020 20:36
Řada bývalých či současných tenistů podrobila účastníky exhibiční Adria Tour, z nichž čtyři měli v minulých dnech pozitivní test na koronavirus, kritice. Podle Andyho Murrayho se iniciátor akce Novak Djokovič nezachoval jako správný vzor. Legendární Martina Navrátilová neskrývala úžas, že mezi nakažené patří i světová jednička Djokovič, a zpochybnila restart sezony.
Foto: Reuters

"Je to naprostá katastrofa pro celou tenisovou rodinu. Nechápu, v jakém světě žijí. Některým z nich zřejmě úspěch stoupl do hlavy," řekla deníku Kölner Stadt-Anzeiger současná šéftrenérka Německého tenisového svazu Rittnerová.

Během dvou turnajů Adria Tour v Bělehradě a Zadaru se nakazili koronavirem Bulhar Grigor Dimitrov, Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki a také sám organizátor Djokovič.

"Tohle není dobré a je to varování," napsala na twitteru Navrátilová, jedna z nejlepších tenistek všech dob. "Samozřejmě doufám, že se Novak brzy uzdraví. Ale co teď, US Open? Roland Garros? Je před námi hromada práce," dodala.

Ještě před zveřejněním pozitivních testů se mnozí podivovali nad absencí hygienických opatření při zápasech a doprovodných akcích. "Novak Djokovič se podle mého názoru nemůže schovávat za to, že dodržovali místní pravidla. Protože tam podle všeho žádná skutečná pravidla nebyla," řekla Rittnerová. "Celý svět dodržuje odstupy a nosí roušky. A na Adria Tour sedí lidé rameno na rameno bez ochrany úst, do noci slaví a objímají se do půl těla nazí," dodala vítězka pěti turnajů WTA.

Současná britská jednička Evans také kritizoval, jak se jeho kolegové během akce chovali. "Myslím, že tam neměla být žádná hráčská party, kde jeden na druhém tancovali. Hodně dobří tenisté měli pozitivní testy. Myslím, že by měl (Djokovič) přijmout zodpovědnost za to, co se na jeho akci dělo," uvedl vítěz Davis Cupu z roku 2015, jenž doufá, že události z Adria Tour neohrozí na srpen plánovaný restart sezony.

"Nazval bych to hororovou show," uvedl elitní deblista Bruno Soares, člen hráčské rady ATP, jejímž prezidentem je Djokovič. "Obrovská nezodpovědnost a mimořádná nedospělost. Chovali se naprosto bezstarostně, těžko se mi hledají slova," dodal pro brazilský web GloboEsporte pětinásobný grandslamový šampion.

Šéf ATP Andrea Gaudenzi poznamenal, že jeho organizace připomínala všem tenistům účastnícím se Adria Tour a dalších exhibičních akcí, aby dodržovali preventivní pravidla proti šíření covidu-19. Podle něj mohou být i kvůli událostem z balkánské tour další tenisové akce bezpečnější.

"Trochu to připomíná to, když říkáte dětem, aby nosily helmu, když se učí jezdit na kole. To je samé 'ne, ne, ne, ne.' Tak jedou, spadnou, a pak si helmu vezmou. Teď všichni víme, že se můžeme nakazit velmi jednoduše, takže budeme mnohem opatrnější," doufal bývalý italský tenista a současný šéf elitního mužského okruhu.

 

Právě se děje

Další zprávy