V džungli to nešlo, na kurtu taky ne. Tomicův pokus o návrat k tenisu začal nezdarem

ČTK ČTK
21. 3. 2018 10:16
Nedávný účastník reality show podlehl na challengeru v Lille hráči ze třetí stovky žebříčku.
Bernard Tomic
Bernard Tomic | Foto: Reuters

Melbourne - Snaha někdejšího talentovaného tenisty Bernarda Tomice o návrat na kurty začala na challengeru v Lille nezdarem. Pětadvacetiletý kontroverzní Australan, jenž se v žebříčku dostal před dvěma lety na 17. místo a byl považován za budoucího hráče elitní desítky, vypadl na turnaji nižší kategorie v prvním kole s Antoniem Hoangem. Ten je na žebříčku až na 251. pozici.

Tomic se v roce 2011 senzačně probojoval do čtvrtfinále Wimbledonu, ale loni veřejně přiznal, že ho tenis nudí a nedávno se zúčastnil reality show v džungli. V loňském roce vyhrál pouhých 10 zápasů a letos neprošel ani kvalifikací na Australian Open. V žebříčku se propadl na 181. místo.

Jeho snaha o restart tenisové kariéry skončila v úterý porážkou v Lille s Hoangem 2:6, 6:2 a 4:6. Podle původního plánu by měl mít další šanci na challengeru v Alicante. "Je to výzva, jsem připravený a doufám, že příští rok budu v třicítce žebříčku," tvrdil před měsícem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy