Úžasný příběh, smažte výraz "deblová specialistka". Krejčíkové se klaní tenisový svět

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 6. 2021 19:53
Projděte si reakce světových tenisových hvězd na triumf Barbory Krejčíkové v Paříži, kde Češka získala premiérový grandslam ve dvouhře.

Chris Evertová

Chris Evertová
Chris Evertová | Foto: Reuters

"Nevím, jestli si dostatečně uvědomuje, že už je v historických záznamech jako grandslamová vítězka. Její příběh je úžasný, vždyť donedávna nebyla ani v první stovce. Těžko byste si tipli, že se jí tohle povede. Ale když se podíváte zpátky, s jakým klidem dohrávala zápasy, je to zasloužený turnajový triumf," uvedla expertka Eurosportu a osmnáctinásobná americké grandslamová šampionka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy