reklama
 
 

Úžasné scenérie a dechberoucí tribuny. Nad stadionem NFL žasne v Miami i Kvitová

20. 3. 2019 14:20
Video: Youtube.com
Normálně tu huláká až 65 tisíc fanoušků a vzduchem sviští šišatý balón. Tentokrát se na Hard Rock Stadium rozezní struny tenisových raket. Prestižní Miami Open změnilo tento týden definitivně domov a světoví hráči si ho zatím nemůžou vynachválit. Slova údivu přidala i Češka Petra Kvitová.

Prestižní tenisový turnaj na Floridě měl od roku 1987 svůj azyl v Key Biscane. Areál na prosluněném ostrově už ale léta nesplňoval úroveň podniku, za který hráči a hráčky dostávají tisíc bodů do žebříčku. Málo osvětlených kurtů, špatné zázemí pro hráče, Miami Open prostě potřebovalo změnu.

A tak padla volba na stadion téměř třicet kilometrů severně v centru města. Kolem stánku, který běžně hostí zápasy NFL týmu Miami Dolphins, vyrostlo 30 tenisových kurtů. Fanoušci zase ocení celou řadu možností občerstvení a míst k relaxaci.

"V Key Biscane to byl skvělý turnaj s úžasnou historií. Však se tomu také říkalo pátý grandslam. Bude mi chybět, ale věřím, že všechny změny jsou k lepšímu," uvedl trojnásobný vítěz Miami Open Roger Federer.

Největším lákadlem je centrální dvorec. Při zápasech amerického fotbalu může zápasy sledovat až 65 tisíc fanoušků, kvůli tenisu ale prošly tribuny úpravami kvůli lepší viditelnosti a multifunkční sportovní chrám se zmenší na kapacitu téměř 14 tisíc fanoušků.

"Aby se tenisový kurt přestěhoval na velký fotbalový stadion? To jsem ještě nikdy neviděl, většina z nás si to neuměla představit," nechal se slyšet ředitel turnaje a bývalý tenista James Blake.

Strmé tribuny a obrovský komplex, který hostí mimo jiné i velké koncerty, bral dech také Petře Kvitové, když v Miami tento týden poprvé trénovala. "Wow, nová plocha je obrovská. A stadion je také krásný. Skvělá práce, Miami," napsala na Facebook česká tenistka.

Nový areál je prostornější, nabízí víc míst k parkování, pro hráče více možností k trénování. Ceny vstupenek ale nejsou pro diváky nijak závratné, tu nejlevnější pořídíte už za 15 dolarů.

Wow! The new venue is huge! Really nice stadium court too. Nice work Miami Open 👍

Zveřejnil(a) Petra Kvitová dne 17. March 2019

autor: Miroslav Harnoch | 20. 3. 2019 14:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama