reklama
 
 

Útok na Kvitovou byl amatérský, prohlásil obžalovaný u soudu

5. 2. 2019 11:43
Radim Žondra, který je obžalovaný z napadení tenistky Petry Kvitové, označil dnes u soudu v Brně čin za amatérský. Znovu také popřel, že by čin spáchal. Kvitová dnes o svém napadení z prosince 2016 vypovídala asi hodinu a půl. Finalistka nedávného Australian Open požádala o výslech mimo soudní síň, aby se nemusela potkat s obžalovaným. Vypovídala proto v jiné místnosti, zvuk byl přenášen do reproduktorů v jednací síni.

Žondra k výpovědi tenistky uvedl, že nemůže říct, co se v bytě odehrálo, protože tam nebyl. Poukázal ale na údajné rozpory ve výpovědi tenistky, například, že stopy krve se nacházejí v koupelně, v ložnici a v kuchyni, což tenistka podle něj nevysvětlila. Samotný útok označil za amatérský.

"Ten člověk si nechránil ruce ani obličej, kdybych tam šel, tak bych na ty věci pamatoval. Ten dům je asi 400 metrů od policejní stanice, kdybych tam šel jen tak v čepici, bez rukavic, bez krytí obličeje, tak to se rovná sebevraždě," řekl Žondra. Už dříve uvedl, že v době útoku byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku.

Žondra Kvitové prostřednictvím mikrofonu položil několik dotazů. Zajímalo ho například, kdy dorazila do prostějovského bytu či kdy v roce 2018 byla kvůli rekognici v republice. Ptal se i na podrobnosti z napadení. Osobně se neviděli.

Znalec z oboru soudního lékařství Martin Dobiáš uvedl, že Kvitová utrpěla skupinu řezných poranění, která vznikla tahem a tlakem řezným předmětem. "Je reálné, aby to poranění vzniklo držením nože," uvedl Dobiáš. Průběh tak, jak jej popsala poškozená, že uchopila nůž rukou, podle něj odpovídá charakteru zranění. Doplnil, že nešlo o život ohrožující zranění. Kvitová ve své předchozí výpovědi uvedla, že ohebnost prstů do teď není stoprocentní, necítí dva konečky prstů. Na dlani jí zůstaly i dvě jizvy.

Znalec z oboru úrazové chirurgie Petr Špiroch řekl, že poškozená má narušenou jemnou motoriku ruky, následky jsou trvalé, že se však dobře a funkčně adaptovala na to, co ji živí. Tedy na tenis. Obhájkyně Žondry se detailně ptala mimo jiné i na úchop nože a možnosti poranění. Podle ní zranění Kvitové na některých fotografiích neodpovídají tomu, jak Kvitová popsala svoji obranu.

Kvitová byla na výpovědi u soudu. Všude byla spousta krve vypovídala | Video: Aktuálně.cz |  01:19

Žondra vinu od začátku popírá, tvrdí, že v době činu 20. prosince 2016 byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Momentálně je ve výkonu trestu kvůli jinému případu. Útočník se do bytu Kvitové dostal pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Napadl ji a vážně pořezal na ruce. Odešel, když mu nabídla 10.000 korun, které si vzal. Kvitová později Žondru poznala na rekognici.

autor: ČTK | 5. 2. 2019 11:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama