reklama
 
 

Úspěšné duo znovu pohromadě. Lendl se vrací k Murraymu

12. 6. 2016 14:04
Pod vedení Ivana Lendla vyhrál v minulosti Andy Murray US Opena i Wimbledon, teď se k sobě vrací znovu. Po osminásobném grandslamovém vítězi angažoval Murray do role trenérky Francouzku Amélii Mauresmovou, ale tak úspěšný jako při spolupráci s Lendlem nebyl.

Londýn - Britský tenista Andy Murray po dvou letech obnovil spolupráci s Ivanem Lendlem, pod jehož vedením vyhrál dva grandslamy a olympijské hry v Londýně. Druhého hráče světového žebříčku povede nejúspěšnější český tenista všech dob už v příštím týdnu na turnaji v londýnském Queen's Clubu, kde Murray zahájí letošní sezonu na trávě.

"Prožil jsem s Ivanem dva velmi úspěšné roky. Je cílevědomý a ví, co to obnáší vyhrávat velké turnaje. Těším se, že se znovu připojí k mému týmu a pomůže mi ve snaze dosáhnout svých cílů," uvedl dnes Murray, který před týdnem podlehl ve finále Roland Garros světové jedničce Srbovi Novaku Djokovičovi.

Lendl trénoval Murrayho od začátku roku 2012 do března 2014. Už v závěru jejich první společné sezony se skotský tenista dočkal na US Open prvního grandslamového titulu a v následujícím roce ukončil po 77 letech čekání britských fanoušků na domácího vítěze mužské dvouhry ve Wimbledonu. V All England Clubu také Murray rok předtím vyhrál olympijský turnaj.

Devětadvacetiletý Brit doufá, že obnovená spolupráce s Lendlem vydrží dlouho. "S Ivanem jsem prožil nejúspěšnější období v kariéře. Vím, co může nabídnout. Pomáhal mi svými zkušenostmi i psychologicky na velkých soutěžích, což jsou pochopitelně turnaje, které se snažím vyhrávat. Doufám, že si to znovu sedne a přinese stejné výhody jako posledně," uvedl Murray, jehož koučem na plný úvazek je bývalý britský tenista Jamie Delgado.

Po předloňském ukončení spolupráce s Lendlem angažoval Murray do role trenérky Francouzku Amélii Mauresmovou, ale tak úspěšný jako při spolupráci s osminásobným grandslamovým vítězem nebyl. Od rozchodu s šestapadesátiletým ostravským rodákem prohrál Murray všechna tři grandslamová finále, do kterých se dostal. V Paříži už hrál bez bývalé světové jedničky Mauresmové, s kterou ukončil spolupráci začátkem května.

Lendl předloni jednal o možné spolupráci s Tomášem Berdychem, ale nakonec se nedohodli. V poslední době pomáhal vítěz 94 turnajů ATP mladým americkým hráčům.

"S Andym jsem byli pořád v kontaktu, takže by to měla být zábava stát se znovu členem jeho týmu," uvedl Lendl.

autor: ČTK | 12. 6. 2016 14:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama