US Open bez diváků? Plíšková z toho může těžit. Muchová je černým koněm, míní experti

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
31. 8. 2020 6:01
Projděte si desítku hráčů a hráček, které se vyplatí sledovat na letošním tenisovém US Open.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková ve 3. kole US Open 2019.
Karolína Plíšková ve 3. kole US Open 2019. | Foto: ČTK

Kdy jindy, když ne teď, a kde jinde, když ne tady? Papírově se to zdá jasné, po odstoupení širokého pole evropských hráček kvůli obavám z nákazy koronavirem je turnajovou jedničkou, a tedy i největší favoritkou na vítězství. Navíc se tohle všechno sešlo na jejím nejoblíbenějším turnaji velké čtyřky, kde už jednou došla do finále. Jenže po pauze stejně jako většina hráček formu pořádně hledá. 

Justine Heninová (expertka Eurosportu): "Pro Karolínu je to skvělá příležitost, ale nikdo nevíme, v jaké formě bude. Samozřejmě je to hodně solidní hráčka, stabilní, ale vždycky jí chybělo tak trochu něco navíc. V New Yorku se bude hrát bez diváků a to by mohla být její výhoda."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy