Soud rozhoduje, jestli Becker "odklonil" wimbledonské trofeje kvůli dluhům

ČTK ČTK
29. 3. 2022 17:53
Trojnásobný wimbledonský šampion Boris Becker před soudem uvedl, že neví, kde jsou jeho trofeje z All England Clubu. Čtyřiapadesátiletý legendární hráč je obviněn, že v insolvenčním řízení částečně zatajil majetek a neodevzdal trofeje, které měl prodat k umoření dluhů. Soud projednává případ už druhý týden.
Boris Becker
Boris Becker | Foto: Reuters

Becker prohlásil, že kdyby to šlo, odevzdal by trofeje zítra. Podle svých slov prodal nemovitosti, aby byl opět solventní, a nyní postrádá i některé z mnoha trofejí a další suvenýry ze své kariéry.

"Pro hráče je to o zisku titulu. Samotná trofej je méně důležitá, když hrajete," citovala Beckera agentura SID. Dnes si ale prý přál, aby trofeje stále měl a mohl je ukázat svým dětem.

Po svém bankrotu v roce 2017 měl šestinásobný grandslamový šampion odevzdat k umoření dluhů nejen wimbledonské trofeje, ale také zlato z olympijských her v roce 1992 ve čtyřhře a trofeje z Australian Open 1991 a 1996.

Pokud bude Becker, který žije v Londýně, za nedostatečnou spolupráci v konkurzním řízení odsouzen, hrozí mu až sedm let vězení. Bývalý první hráč světa, který vydělal tenisem 25 milionů dolarů, obvinění odmítá.

Bankrot na něj vyhlásil před pěti lety soud v Londýně kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur od soukromé banky z roku 2015. Do insolvenčního řízení se pak přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 milionu eur.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která zabila kameramanku, dokládá zpráva FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News.

Baldwin Hutchsinovou zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku v říjnu loňského roku. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl. "Spoušť nebyla stisknuta," uvedl. "Já jsem spoušť nestiskl," dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže .45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Zdroj: ČTK
Další zprávy