Z Ukrajiny prchla před invazí, teď Jastremská vybojovala emotivní výhru v Lyonu

1. 3. 2022 23:13
Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská vybojovala emotivní vítězství v prvním kole turnaje v Lyonu. Poté, co v minulém týdnu uprchla ze své vlasti s patnáctiletou sestrou před ruskou invazí, dnes zdolala Rumunku Anu Bogdanovou po více než třech hodinách 3:6, 7:6 a 7:6.
Dajana Jastremská
Dajana Jastremská | Foto: Reuters

Jednadvacetileté hráčce aplaudovalo publikum a podpořila ji také soupeřka v družném rozhovoru u sítě.

"Takovýhle zápas jsem ještě nikdy v životě nehrála. V takovém stresu. Byla jsem hrozně nervózní. Snažila jsem se soustředit na hru, míček po míčku, ale bylo to hodně složité. Jsem hrdá, že se mi povedlo vyhrát. Měla jsem mimořádnou motivaci," citovala agentura AFP Jastremskou, která odvrátila dva mečboly Bogdanové. Sama využila až čtvrtou možnost ukončit zápas.

Někdejší 21. hráčka světového žebříčku, které nyní patří až 140. místo, bude hrát v dalším kole se Španělkou Cristinou Bucsaovou.

S mladší sestrou Ivannou dorazily do Lyonu samy bez rodičů, kteří zůstali na Ukrajině. V pondělí společně nastoupily ve čtyřhře, ale neuspěly. "Ještě ve středu jsme byly doma v Oděse. Užívaly jsme si čas s rodinou před dlouhou cestou do Lyonu. Večer byl fajn a ráno nás vzbudily bomby. Nevěděly jsme, co se děje. Bylo to šílené. Utekly jsme z bytu do podzemní garáže a slyšely další výbuchy," líčila Jastremská.

Turnaj v Lyonu přišel hned v prvním kole o nasazenou jedničku Camilu Giorgiovou. Italská hráčka podlehla domácí Caroline Garciaové 7:5, 4:6, 0:6.

Giorgiová, které patří ve světovém žebříčku 29. místo, vypadla v úvodním kole na třetím turnaji za sebou. Před dvěma týdny v Dubaji uhrála s Petrou Kvitovou jen dva gamy, v Petrohradu ji předtím vyřadila Ruska Jekatěrina Alexandrovová.

S Garciaovou se na okruhu WTA utkala Italka dosud jen v roce 2015 v Tokiu, kde ji porazila. Dvě vzájemná utkání v Poháru Billie Jean Kingové vyhrála francouzská tenistka.

Někdejší světová čtyřka Garciaová, která je nyní v žebříčku na 74. místě, bude hrát v osmifinále s další Italkou Martinou Trevisanovou.