Plíšková je v semifinále Turnaje mistryň, Halepovou zdolala kanárem i prasátkem

1. 11. 2019 15:52
Tenistka Karolína Plíšková si potřetí zahraje semifinále Turnaje mistryň. Světová dvojka dnes v čínském Šen-čenu zdolala Rumunku Simonu Halepovou 6:0, 2:6, 6:4 a ve Fialové skupině skončila druhá. V sobotním souboji o finále se utká se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie.

První semifinálovou dvojici tvoří obhájkyně titulu Ukrajinka Elina Svitolinová, která ve skupině jako jediná neprohrála, se Švýcarkou Belindou Bencicovou.

"Se Simonou je to pokaždé vyrovnané, ale šla jsem do zápasu pozitivně naladěná, protože jsem předešlé zápasy hrála dobře. Nejdřív jsem byla nahoře, pak set a brejk dole, ale našla jsem cestu k postupu. Se štěstím v koncovce, ale jsem ráda," řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu a děkovala českým fanouškům v hledišti za podporu.

První set zvládla bravurně. Za dvacet minut uštědřila Rumunce "kanára". Opírala se o servis, udělala jen jednu chybu a vyhrála 27 z 37 výměn.

Na úvod druhé sady ale podání ztratila a vývoj se otočil. Ze stavu 0:2 se ještě dostala a srovnala na 2:2, ale následující pasáž patřila rázem sebevědomé Halepové, která po kurtu "létala" a hrála nepříjemné liftované údery. Plíšková prohrála šest gamů v řadě, takže ve třetím setu ztrácela 0:2.

Bojující rodačka z Loun se chytila při svém podání, Halepová trošku vypadla z rytmu, víc chybovala a hlasitě povzbuzující parta fotbalistů Vysoké školy ekonomické v hledišti pomohla k obratu. Plíšková nedominovala jako v prvním setu, ale dobře podávala a dokázala hrát dlouhé míče. Dostala se do vedení 5:2. Za stavu 5:3 sice nedokázala utkání dopodávat, ale při servisu Halepové duel ukončila. Při mečbolu trefila pásku, ale míček měl dost razance a přepadl na stranu soupeřky.

Sedmadvacetiletá Plíšková hrála semifinále Masters loni i předloni, ale dál se nedostala. Letos jí stojí v cestě Bartyová, s níž má bilanci 2:3. "Má skvělý rok, bude to super těžké, ale je to velká výzva. Nemám co ztratit," řekla Plíšková.

Svitolinová dnes za závěr základní skupiny zdolala 7:5, 7:6 Američanku Sofii Keninovou, náhradnici za zraněnou Biancu Andreescuovou z Kanady. V turnaji zatím neztratila ani set a má naději na nejvyšší prémie v dějinách ženského sportu 4,7 milionu dolarů.

"Jsem hrozně ráda, že se mi povedlo zápas ukončit ve dvou setech. Bylo to fyzicky hodně náročné, musela jsem pořád bojovat. Někdy vám to nejde nejlépe a musíte to vydřít, což byl dnešní případ," uvedla Svitolinová.

Semifinále v Šen-čenu bude hrát také Barbora Strýcová s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej ve čtyřhře. Jejich soupeřkami v sobotu budou Němka Anna-Lena Grönefeldová s Nizozemkou Demi Schuursovou.

Se soutěží se po skupinách rozloučily ve dvouhře Petra Kvitová a deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou.

Všechny zápasy z Turnaje mistryň můžete sledovat v přímých přenosech na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

Tenisový Turnaj mistryň v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 14 milionů dolarů):

Dvouhra - Fialová skupina:

Karolína Plíšková (2-ČR) - Halepová (5-Rum.) 6:0, 2:6, 6:4, Svitolinová (8-Ukr.) - Keninová (USA) 7:5, 7:6 (12:10).

Konečná tabulka:

1. Svitolinová 3 3 0 6:0 3
2. Plíšková 3 2 1 4:3 2
3. Halepová 3 1 2 3:4 1
4. Keninová 1 0 1 0:2 0

Pozn.: Sofia Keninová v závěrečném kole skupiny nahradila zraněnou Biancu Andreescuovou z Kanady.

Čtyřhra - Červená skupina:

Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) - Mertensová, Sabalenková (1-Belg./Běl.) 4:6, 6:2, 10:5.

1. Babosová, Mladenovicová 3 3 0 6:2 3
2. Mertensová, Sabalenková 3 1 2 4:4 1
3. Grönefeldová, Schuursová 2 1 1 2:3 1
4. Čchan Jüng-žan, Čchan Chao-čching 2 0 2 1:4 0