Nezvyklý pozdrav, rukavice a hvězdy v akci. Tenisový restart chtěl vidět i Krpálek

Nezvyklý pozdrav, rukavice a hvězdy v akci. Tenisový restart chtěl vidět i Krpálek
Na tenisové Spartě se rozjel turnaj O pohár prezidenta ČTS pro osm tenistek a osm tenistů.
Ty si samozřejmě mohou sundat na samotný zápas.
Ručníky si musí nosit sami a nechávají si je v rohu kurtu, aby se mohli po výměnách podle potřeby otřít.
V rouškách musejí sedět i všichni kolem kurtu, včetně trenérů.
Foto: Milan Kammermayer
V pražské Stromovce v úterý odstartoval turnaj O pohár prezidenta ČTS. Podívejte se, jak vypadá tenis po koronavirové pandemii.
 

Právě se děje

před 8 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy