Plíšková kvůli mlácení raketou a zdviženému prostředníčku zaplatí statisíce

Sport Sport
Aktualizováno 18. 5. 2018 15:21
Karolína Plíšková za své chování na turnaji Římě zaplatí pokutu, rozhodčí Martu Mrozinskou WTA dočasně suspendovala.
Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli | Video: Asociated Press

Řím - Česká tenisová jednička Karolína Plíšková za svůj emotivní výbuch v zápase proti Marii Sakkariové ve druhém kole masters v Římě zaplatí pokutu v řádu nižších statisíců korun. V pátek odpoledne to uvedl její snoubenec a zároveň manažer Michal Hrdlička. 

"Padla pokuta od WTA, kterou Karolína přijala. Rozhodla se, že stejnou sumu navíc pošle ze svého nadačního fondu na dobrou věc. Jde o šestimístnou částku," uvedl v pátek odpoledne na Twitteru Hrdlička. A dodal, že stejný obnos věnuje Plíšková na dobročinné účely.

"Ta suma je v korunách. Pokuta nebyla vysoká i proto, že se WTA přiklonila na stranu Karolíny," dodal Hrdlička pro Aktuálně.cz s tím, že je v trestu zahrnut i na kameru zdvižený prostředníček trenéra Tomáše Krupy.

Organizace WTA, která zastřešuje ženský tenisový okruh, přesnou výši pokut obvykle nezveřejňuje a zatím tak neučinila ani v tomto případě. "Obecně nezveřejňujeme žádné sankce uvalené na členy naší asociace," oznámil již dříve její tiskový mluvčí.

Stejný postup lze očekávat v případě potrestání polské umpirové rozhodčí Marty Mrozinské, jejíž velká chyba se stala spouštěčem celého incidentu. Sudí byla po středečním utkání Plíškové s Řekyní Marií Sakkariovou dočasně suspendována.

"Oficiálně nic nevím, ale údajně už pořadatelé nejbližších grandslamů Roland Garros a Wimbledonu odmítli tuto rozhodčí nominovat," sdělil Aktuálně.cz Hrdlička.

Pro Plíškovou půjde o první kázeňský prohřešek v profesionální kariéře. Nastartoval ho verdikt rozhodčí, která Plíškové neuznala za stavu 5:5 ve třetím setu jasný bod.

Bývalá světová jednička se následně hádala jak se sudími, tak se supervizorkou turnaje, ale změny verdiktu se nedočkala. Rozhozená Plíšková následně zápas ztratila a při odchodu z kurtu rozmlátila raketu o rozhodcovský umpire. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy