Tsitsipas ztratil hlavu, opustil rodinu a natočil bizarní video. Mluví v něm s pivem

av av
31. 3. 2020 19:46
Současná karanténa způsobená pandemií koronaviru je zajímavým testem mezilidských vztahů. Horkokrevný tenisový supertalent Stefanos Tsitsipas jím neprošel. Přiznal ponorkovou nemoc a odešel od rodiny.
Stefanos Tsitsipas.
Stefanos Tsitsipas. | Foto: Reuters

V závěru minulého týdne řecký tenista svým fanouškům na sociálních sítích vysvětlil, proč se izoloval od rodičů a celé své rodiny.

Učinil tak v půlhodinovém bizarním streamu, ve kterém vypustil ven proud vzájemně nesouvisejících vět a témat. "Čas nadešel," zahájil jej tajemně, přičemž jako podkres dokonale posloužila znělka z kultovního sci-fi hororového seriálu Stranger Things.

"Potřebuju sprchu, jsem fakt špinavej," prohlásil například. "A taky mám žízeň. Ale ne na tebe, chlape," obořil se pak na láhev piva značky Corona, kterou měl po celou dobu připravenou před sebou. 

"Tohle se vám stane, když budete v karanténě takhle dlouho dobu. Prostě v určitém momentu ztratíte hlavu. Začnete se bavit s věcmi," vysvětlil jednadvacetiletý tenista, oblečený do žluté bundy.

"Pokud se divíte, proč nejsem s rodinou, tak jsme měli nějaké hádky a já odešel. Pořád je miluji, těším se, až je zase uvidím, ale někdy je opravdu stresující s nimi být. Tak jsem se rozhodl odejít a být sám," pokračoval vítěz loňského Turnaje mistrů.

Další znudění tenisté na něj reagovali. Především zkušení hráči Stan Wawrinka a Benoit Paire. Švýcar s Francouzem se k jeho výstupu vyjádřili v živém přenosu na Instagramu. A moc dobře se u toho bavili.

"Viděl jsi Tsitsipasovo video, v jeho žluté bundě? Rozhodl se, že se schová před svou rodinou," nadhodil téma trojnásobný grandslamový šampion Wawrinka. Paire reagoval úlevným povzdechem: "To je dobře. Zvlášť, když má chuť mlátit je svou raketou."

Francouzský tenista tak dal vzpomenout na incident z lednového ATP Cupu, na kterém Řekovi během utkání praskly nervy. Raketou mlátil do lavičky tak vehementně, že úlomkem svého herního instrumentu zranil svého vedle sedícího otce Apostolose.

Ten raději utekl do bezpečí na tribunu, načež se za Tsitsipasem vydala jeho matka Julia Salnikovová a pěkně od plic mu vynadala.

Tenista tehdy za své chování schytal kritiku fanoušků a na tiskové konferenci na téma vtipkoval: "Možná teď budu muset zůstat tři dny ve svém pokoji a nebudu smět vyjít ven," smál se.

To ještě netušil, co přijde za pár měsíců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy