Třináctý zářez na pažbu. Hlaváčková s Hradeckou vyhrály turnaj v Moskvě

21. 10. 2016 21:53
Český tenisový pár si zvedl sebevědomí před Turnajem mistryň. Ve finále halového turnaje v Moskvě zdolal ve třech setech rusko-australský pár Kasatkinová- Gavrilovová.
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková po triumfu v Moskvě.
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková po triumfu v Moskvě. | Foto: ČTK

Moskva - Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou vyhrály čtyřhru na halovém turnaji v Moskvě. Ve finále porazily za hodinu a čtvrt australsko-ruský pár Darja Gavrilovová, Darja Kasatkinová 4:6, 6:0, 10:7. Stříbrné olympijské medailistky z Londýna získaly druhý letošní titul, celkem jich společně vybojovaly už 13.

Česká dvojice, nasazená jako číslo dvě, prohrávala v prvním setu 1:5. Pár přezdívaný H+H dokázal snížit na 4:5, úvodní sadu ale nakonec prohrál. Ve druhé ale nadělil soupeřkám "kanára" a v rozhodujícím super-tiebreaku za stavu 7:7 získaly poslední tři míče za sebou Hlaváčková s Hradeckou.

Ruska Světlana Kuzněcovová porazila v semifinále dvouhry Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:1, 6:7, 6:4 a jediná výhra ji dělí od účasti na Turnaji mistryň v Singapuru. Start mezi nejlepšími osmi hráčkami sezony jí zajistí sobotní finálový triumf nad Australankou Gavrilovovou, která v druhém semifinále zdolala v souboji nenasazených hráček Němku Julii Görgesovou.

Turnajová jednička Kuzněcovová hladce vyhrála první sadu, ve druhé ale dvakrát přišla o podání. Přestože za stavu 3:5 a 4:5 dokázala odvrátit čtyři setboly nasazené čtyřky Svitolinové, set nakonec ztratila v tie-breaku.

Na začátku rozhodující sady se světové hráčce číslo devět podařil klíčový brejk. Hned vzápětí o něj Kuzněcovová málem přišla, nakonec ale vedení udržela až do konce a po více než dvou a půl hodinách proměnila první mečbol.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Gavrilovová, Kasatkinová (Austr./Rus.) 4:6, 6:0, 10:7.