Trápící se Zverev si stěžuje na Lendla: Golf a pes ho zajímají víc než můj tenis

av av
22. 7. 2019 13:39
Na Wimbledonu skončil v prvním kole rukou Jiřího Veselého, čímž ještě prohloubil svou kariérní grandslamovou mizérii. Alexander Zverev je sice ve dvaadvaceti letech stálicí elitní světové pětky, na největších turnajích ale nedokáže naplňovat potenciál. Na jeho dříve neotřesitelné víře v sebe sama se začínají objevovat povážlivé praskliny.
Ivan Lendl a Alexander Zverev. Jak dlouho ještě potrvá neúspěšná spolupráce?
Ivan Lendl a Alexander Zverev. Jak dlouho ještě potrvá neúspěšná spolupráce? | Foto: ČTK

"Mé sebevědomí je pod nulou," prohlásil německý supertalent v Londýně a stěžoval si na to, že ho rozptylují spory s jeho bývalým agentem Patriciem Apeyem, s nímž se prudce a ve zlém rozešel před letošní sezonou. V kauze jde o miliony dolarů.

"Člověk, s nímž jsem roky spolupracoval a o kterém jsem si myslel, že je mým přítelem, teď dělá všechno proto, aby mě poškodil. Nemůžu uvěřit, že lidé mohou být takoví. Jsem z toho velmi vzteklý," přiznal Zverev v emotivním rozhovoru s německými novináři.

Už dříve se mluvilo o tom, že mladého tenistu rozhodil i rozchod s přítelkyní a zdravotní problémy jeho otce.

Zverevovi po nepovedené travnaté části sezony netrvalo dlouho, než přišel s dalším střípkem do mozaiky, které spoluvytváří jeho současné tenisové trápení.

Před startem antukového turnaje v Hamburku, kde Zverev plní roli nasazené dvojky, promluvil velmi kriticky o tom, jak momentálně vypadá spolupráce se superkoučem Ivanem Lendlem.

"Řekl jsem mu, že bych byl rád, kdyby se na tenis a na naši spolupráci mnohem víc soustředil," překvapil pátý hráč světového žebříčku, načež přidal detaily.

"Například máme trénink, trvá něco přes dvě hodiny. On z něj ale půl hodinu stráví tím, že ke mě stojí zády a vypráví mi o tom, jak mu to šlo na golfu," kroutil hlavou Zverev. "Navíc dostal nedávno nového psa, je starý asi dva měsíce. Pořád o něm mluví," zmínil německý tenista další téma, které je podle něj pro Lendla důležitější.

Začíná se tak spekulovat o tom, jak dlouho ještě neúspěšná spolupráce potrvá. Lendl je svéráz a jako trenér nechce cestovat po všech turnajích a být neustále k dispozici. To ale Zverev dobře věděl už ve chvíli, kdy osminásobného grandslamového šampiona a úspěšného kouče Brita Andyho Murrayho před loňským US Open angažoval.

"Věřím, že do budoucna to nebude problém. Během příštích dnů bude vše jasnější. Chci se zase koncentrovat na tenis," naznačil Zverev možný rozchod, ale potvrdit jej zatím odmítl.

Po porážce v prvním kole Wimbledonu se k Lendlovu přístupu vyjádřila jiná legenda, Zverevův krajan Boris Becker.

"Saschovi nepomohlo, že Ivan nějaké dva měsíce vůbec nebyl u něj. Buď je ti tvůj mentor k dispozici, nebo ne. Myslím, že je důležité obklopit se lidmi, kteří vědí co obnáší vyhrát grandslam, ale musí se to dělat pořádně," prohlásil.

Zverevova sezona je plná nezdarů. Uspěl jen na menších turnajích v Acapulcu, kde prohrál finále s Nickem Kyrgiosem, a v Ženevě, kde získal titul. Naopak hned pětkrát skončil na turnajích v úvodním kole.

A zase nepřesvědčil na grandslamech, na kterých mu pochopitelně nejvíc záleží. O wimbledonském šoku už řeč byla. "Byl to můj typický grandslamový zápas," ušklíbl se Zverev hořce po porážce s Veselým.

Náladu mu nezvedl ani fakt, že v Austrálii dosáhl osmifinálovou účastí na své tamní dosavadní maximum. V Paříži pak vůbec poprvé v kariéře hrál grandslamové čtvrtfinále.

Pro ambiciózního Zvereva, který vyniká profesionalitou a tenisu dává vše, je to ale málo. "Fyzicky nemám žádný problém, všechno je to v hlavě," posteskl si Němec.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy