Trápící se Zverev si stěžuje na Lendla: Golf a pes ho zajímají víc než můj tenis

av av
22. 7. 2019 13:39
Na Wimbledonu skončil v prvním kole rukou Jiřího Veselého, čímž ještě prohloubil svou kariérní grandslamovou mizérii. Alexander Zverev je sice ve dvaadvaceti letech stálicí elitní světové pětky, na největších turnajích ale nedokáže naplňovat potenciál. Na jeho dříve neotřesitelné víře v sebe sama se začínají objevovat povážlivé praskliny.
Ivan Lendl a Alexander Zverev. Jak dlouho ještě potrvá neúspěšná spolupráce?
Ivan Lendl a Alexander Zverev. Jak dlouho ještě potrvá neúspěšná spolupráce? | Foto: ČTK

"Mé sebevědomí je pod nulou," prohlásil německý supertalent v Londýně a stěžoval si na to, že ho rozptylují spory s jeho bývalým agentem Patriciem Apeyem, s nímž se prudce a ve zlém rozešel před letošní sezonou. V kauze jde o miliony dolarů.

"Člověk, s nímž jsem roky spolupracoval a o kterém jsem si myslel, že je mým přítelem, teď dělá všechno proto, aby mě poškodil. Nemůžu uvěřit, že lidé mohou být takoví. Jsem z toho velmi vzteklý," přiznal Zverev v emotivním rozhovoru s německými novináři.

Už dříve se mluvilo o tom, že mladého tenistu rozhodil i rozchod s přítelkyní a zdravotní problémy jeho otce.

Zverevovi po nepovedené travnaté části sezony netrvalo dlouho, než přišel s dalším střípkem do mozaiky, které spoluvytváří jeho současné tenisové trápení.

Před startem antukového turnaje v Hamburku, kde Zverev plní roli nasazené dvojky, promluvil velmi kriticky o tom, jak momentálně vypadá spolupráce se superkoučem Ivanem Lendlem.

"Řekl jsem mu, že bych byl rád, kdyby se na tenis a na naši spolupráci mnohem víc soustředil," překvapil pátý hráč světového žebříčku, načež přidal detaily.

"Například máme trénink, trvá něco přes dvě hodiny. On z něj ale půl hodinu stráví tím, že ke mě stojí zády a vypráví mi o tom, jak mu to šlo na golfu," kroutil hlavou Zverev. "Navíc dostal nedávno nového psa, je starý asi dva měsíce. Pořád o něm mluví," zmínil německý tenista další téma, které je podle něj pro Lendla důležitější.

Začíná se tak spekulovat o tom, jak dlouho ještě neúspěšná spolupráce potrvá. Lendl je svéráz a jako trenér nechce cestovat po všech turnajích a být neustále k dispozici. To ale Zverev dobře věděl už ve chvíli, kdy osminásobného grandslamového šampiona a úspěšného kouče Brita Andyho Murrayho před loňským US Open angažoval.

"Věřím, že do budoucna to nebude problém. Během příštích dnů bude vše jasnější. Chci se zase koncentrovat na tenis," naznačil Zverev možný rozchod, ale potvrdit jej zatím odmítl.

Po porážce v prvním kole Wimbledonu se k Lendlovu přístupu vyjádřila jiná legenda, Zverevův krajan Boris Becker.

"Saschovi nepomohlo, že Ivan nějaké dva měsíce vůbec nebyl u něj. Buď je ti tvůj mentor k dispozici, nebo ne. Myslím, že je důležité obklopit se lidmi, kteří vědí co obnáší vyhrát grandslam, ale musí se to dělat pořádně," prohlásil.

Zverevova sezona je plná nezdarů. Uspěl jen na menších turnajích v Acapulcu, kde prohrál finále s Nickem Kyrgiosem, a v Ženevě, kde získal titul. Naopak hned pětkrát skončil na turnajích v úvodním kole.

A zase nepřesvědčil na grandslamech, na kterých mu pochopitelně nejvíc záleží. O wimbledonském šoku už řeč byla. "Byl to můj typický grandslamový zápas," ušklíbl se Zverev hořce po porážce s Veselým.

Náladu mu nezvedl ani fakt, že v Austrálii dosáhl osmifinálovou účastí na své tamní dosavadní maximum. V Paříži pak vůbec poprvé v kariéře hrál grandslamové čtvrtfinále.

Pro ambiciózního Zvereva, který vyniká profesionalitou a tenisu dává vše, je to ale málo. "Fyzicky nemám žádný problém, všechno je to v hlavě," posteskl si Němec.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy