Top 10 černých koní French Open podle WTA, jsou mezi nimi i tři Češky

Kateřina Siniaková
Anett Kontaveitová - Jedna z hvězd letošní sezony. Jednadvacetiletá Estonka si téměř týden co týden vylepšuje žebříčkové maximum. Poté co prohrála finále proti Markétě Vondroušové v Bielu, si skvěle vedla i na antuce, když se z kvalifikace dostala do čtvrtfinále ve Stuttgartu i Římě.
Kristýna Plíšková - Finálovou účastí v Praze dokázala, že antuka pro ni nemusí být úplným strašákem. Navzdory své výšce se dokáže na tomto povrchu solidně pohybovat, a podobně jako u jejího dvojčete Karolíny skvěle funguje servis. Na French Open se naladil čtvrtfinálovou účastí ve Štrasburku.
Francesca Schiavoneová - Je jí 36 let, ale na antuce může být pořád nebezpečná. Jako každá Italka má cihlovou drť hluboko pod kůží a musí se s ní počítat, byť jí patří až 76. příčka světa. Šampionka French Open z roku 2010 letos ovládla antukový turnaj v Bogotě a v Rabatu se dostala do finále.
Lucie Šafářová - Finalistka Roland Garros 2015 si prožila hodně divoké roky. Loni se protrápila po zranění, v deblu se jí ale úžasně daří, blíží se postu světové jedničky a snaží se formu přenést i do singlu. V Praze a Madridu ji trápily dozvuky angíny, teď je ale připravená poprat se o ten nejlepší výsledek.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Sport Miroslav Harnoch, Sport
27. 5. 2017 6:59
Podívejte se na Top 10 černých koní nadcházejícího tenisového French Open podle webu WTA. Jsou mezi nimi i tři české hráčky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy