Tomic se v Čcheng-tu po třech letech dočkal titulu, do finále prošel z kvalifikace

30. 9. 2018 13:21
Ještě před nedávnem se Tomic nacházel ve třetí stovce žebříčku. Teď si ale připsal čtvrtý titul v kariéře.
Bernard Tomic of Australia serves to Richard Gasquet of France during their match at the U.S. Open Championships tennis tournament in New York, September 5, 2015. REUTERS | Foto: Reuters

Čcheng-tu - Australský tenista Bernard Tomic na turnaji v Čcheng-tu došel z kvalifikace až k titulu. Ve finále dnes porazil 6:1, 3:6 a 7:6 nejvýše nasazeného hráče Fabia Fogniniho z Itálie a na okruhu ATP triumfoval po tříleté pauze.

Bývalý sedmnáctý hráč světa Tomic, který se po řadě kontroverzních eskapád propadl až na 243. místo žebříčku a momentálně mu patří 123. příčka, vyhrál první set jednoznačně 6:1. Fognini ale ve druhé sadě srovnal krok a v tie-breaku si vypracoval čtyři mečboly, které však Tomic odvrátil a sám svůj první proměnil.

Pětadvacetiletý Tomic, který se ve finále představil po dvou letech, si připsal čtvrtý titul v kariéře a první od triumfu v červenci 2015 v Bogotě. Třináctý hráč světa Fognini naopak po třech vítězstvích prohrál první finále v sezoně.