Řekyni padala sukně a prohrála. Zato senzační finalistky psaly na US Open historii

Řekyni padala sukně a prohrála. Zato senzační finalistky psaly na US Open historii
Seznamte se, prosím. Tohle je osmnáctiletá Britka Emma Raducanuová.
Pokud jste o nich před letošním US Open slyšeli, patrně patříte mezi tenisové fanatiky, ovšem ani tak byste je patrně netipovali na titul. A pokud ano, gratulujeme, kurz na ně byl před turnajem 100:1.
Ale stalo se. Fernandezová v nočním semifinále US Open vyřadila světovou dvojku, Bělorusku Arynu Sabalenkovou.
Raducanuová si zase poradila s Řekyní Marií Sakkariovou. Ta přitom na turnaji dokázala vyřadit hned tři české tenistky, Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou i Kateřinu Siniakovou.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 10. 9. 2021 13:30
Nečekanými finalistkami US Open se v noci na pátek staly Emma Raducanuová s Lelyah Fernandezovou. Podívejte se na fotky ze semifinále.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy