Naomi vstoupila do klubu nejbohatších tenistek. Mezi elitou jsou i dvě Češky

Naomi Ósakaová s trofejí pro vítězku Australian Open. Japonka okamžitě zamířila mezi elitu i co se výdělků týče.
1. Serena Williamsová. Tady není o čem. Třiadvacet grandslamových titulů pochopitelně logicky znamená obří příjmy, které se prozatím budou jen těžko překonávat. Sedmatřicetiletá Američanka už si z turnajů přivezla 88,5 milionu dolarů.
2. Venus Williamsová. Opět žádné překvapení. Druhá je starší sestra Sereny. Držitelka sedmi grandslamových trofejí (z toho pěti z Wimbledonu) ovšem vydělala dvakrát méně. Něco přes 41 milionů dolarů.
3. Maria Šarapovová. Pomyslné stupně vítězů uzavírá "sibiřská siréna". Pět grandslamových titulů a další velké úspěchy nalily na účet jednatřicetileté ruské tenistky, která ale od svých sedmi let žije na Floridě, úctyhodných 38,5 milionů dolarů.
4. Caroline Wozniacká. Dánské tenistce je teprve osmadvacet let, přesto už vystoupala na čtvrté místo historických tabulek. Sportem už si vydělala něco málo přes 33 milionů amerických dolarů a to přesto, že zatím získala jediný grandslam, loňské Australian Open.
Foto: Reuters
av av
30. 1. 2019 6:19
Japonka Naomi Ósakaová po druhém vítězném grandslamu v řadě za sebou překonala v pouhých 21 letech magickou hranici 10 milionů vydělaných amerických dolarů. Podívejte se, které aktivní hráčky jsou v elitní společnosti.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy