Naomi vstoupila do klubu nejbohatších tenistek. Mezi elitou jsou i dvě Češky

Naomi Ósakaová s trofejí pro vítězku Australian Open. Japonka okamžitě zamířila mezi elitu i co se výdělků týče.
1. Serena Williamsová. Tady není o čem. Třiadvacet grandslamových titulů pochopitelně logicky znamená obří příjmy, které se prozatím budou jen těžko překonávat. Sedmatřicetiletá Američanka už si z turnajů přivezla 88,5 milionu dolarů.
2. Venus Williamsová. Opět žádné překvapení. Druhá je starší sestra Sereny. Držitelka sedmi grandslamových trofejí (z toho pěti z Wimbledonu) ovšem vydělala dvakrát méně. Něco přes 41 milionů dolarů.
3. Maria Šarapovová. Pomyslné stupně vítězů uzavírá "sibiřská siréna". Pět grandslamových titulů a další velké úspěchy nalily na účet jednatřicetileté ruské tenistky, která ale od svých sedmi let žije na Floridě, úctyhodných 38,5 milionů dolarů.
4. Caroline Wozniacká. Dánské tenistce je teprve osmadvacet let, přesto už vystoupala na čtvrté místo historických tabulek. Sportem už si vydělala něco málo přes 33 milionů amerických dolarů a to přesto, že zatím získala jediný grandslam, loňské Australian Open.
Foto: Reuters
av av
30. 1. 2019 6:19
Japonka Naomi Ósakaová po druhém vítězném grandslamu v řadě za sebou překonala v pouhých 21 letech magickou hranici 10 milionů vydělaných amerických dolarů. Podívejte se, které aktivní hráčky jsou v elitní společnosti.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy