Thiem v Paříži končí. Zaskočil ho Schwartzman a má své první grandslamové semifinále

6. 10. 2020 21:23
Argentinský tenista Diego Schwartzman porazil na Roland Garros vítěze US Open Dominica Thiema v pěti setech a je poprvé v semifinále grandslamu. Rakouského favorita zdolal po více než pěti hodinách 7:6, 5:7, 6:7, 7:6, 6:2 a napodobil svou krajanku Nadiu Podoroskou, která coby kvalifikantka dnes senzačně prošla také do boje o finále.
Dominic Thiem, Roland Garros 2020
Dominic Thiem, Roland Garros 2020 | Foto: Reuters

Schwartzmannovým soupeřem v semifinále bude podle očekávání Rafael nadal, jenž ve čtvrtfinále nepovolil ani set Jannikovi Sinnerovi.

Světová trojka a dvojnásobný finalista z Paříže Thiem před třemi týdny v New Yorku dobyl US Open a získal premiérový grandslamový titul. Se Schwartzmanem, jemuž patří v žebříčku ATP čtrnácté místo, bojoval dnes pět hodin a osm minut.

"Byla to skutečná jízda na horské dráze," konstatoval Thiem k divokému průběhu úvodního čtvrtfinále mužů. "Samozřejmě se teď cítím prázdný a zklamaný, ale nemám si co vyčítat. A z Diega mám radost. Prohrát s přítelem bolí o trochu míň," dodal.

Ve čtvrtém setu, který potřetí musel rozhodnout tie-break, byl Thiem dva míčky od vítězství. K mečbolu se však nedostal a v rozhodujícím dějství už Argentinec dominoval. "Byl jsem tak nervózní, protože jsem dneska cítil šanci. Na konci jsem si zasloužil vyhrát," uvedl osmadvacetiletý Schwartzman, finalista nedávného turnaje Masters v Římě.

Jeho krajanka Podorská dnes šokovala výhrou 6:2, 6:4 nad třetí nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny. Schwartzman v semifinále narazí buď na dvanáctinásobného šampiona French Open Rafaela Nadala, nebo Jannika Sinnera z Itálie.

Nadal nezaváhal

Bez problémů naopak zvládl své čtvrtfinále španělský tenista Rafael Nadal. Dvanáctinásobný šampion antukového grandslamu porazil Itala Jannika Sinnera po vyrovnaných dvou setech 7:6, 6:4 a 6:1 v utkání, které na centrkurtu skončilo až v půl druhé v noci.

Čtyřiatřicetiletý Nadal byl v utkání s devatenáctiletým mladíkem Sinnerem v prvním i druhém setu brejk dole, ale obě sady otočil a třetí už dominoval.

Muži (čtvrtfinále):

Schwartzman (12-Arg.) - Thiem (3-Rak.) 7:6 (7:1), 5:7, 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2, Nadal (2-Šp.) - Sinner (It.) 7:6 (7:4), 6:4, 6:1.