Thiem organizuje turnaj elitních tenistů. Nejlepší osmičku pozval do Rakouska

ČTK ČTK
30. 5. 2020 14:33
Třetí hráč světového žebříčku Dominic Thiem uspořádá v červenci v Kitzbühelu tenisový turnaj, kterého se včetně něj zúčastní osm elitních hráčů.
Dominic Thiem vs. Rafael Nadal, čtvrtfinále Australian Open 2020
Dominic Thiem vs. Rafael Nadal, čtvrtfinále Australian Open 2020 | Foto: Reuters

Prvním potvrzeným soupeřem rakouské hvězdy na akci s názvem "Thiem's 7" je Francouz Gaël Monfils, aktuální světová devítka z Francie. Hrát se bude od 7. do 11. července července a tenisté si rozdělí prémie ve výši 300.000 eur (8 milionů korun), vítěz získá třetinu.

"Cíl je nabídnout hráčům zápasy v soutěžních podmínkách, které jdou v tréninku simulovat jen minimálně," uvedl v prohlášení Thiemův otec Wolfgang coby šéf pořadatelského týmu. Turnaj bude mít formát Turnaje mistrů se dvěma čtyřčlennými skupinami, semifinále a finále.

Turnaj bude další příležitostí pro přední hráče získat zápasovou praxi v době koronavirové pandemie. Už v minulém týdnu oznámil nejlepší světový tenista Novak Djokovič, že zorganizuje sérii exhibičních turnajů na Balkáně. Adria Tour začne 13. června v Djokovičově rodném Bělehradě a skončí 5. července v bosenském Sarajevu. K účastníkům patří i Thiem. Výtěžek z aktivity srbského tenisty má jít na charitu.

Profesionální tenisová sezona je kvůli šíření nemoci covid-19 zastavená minimálně do konce července, pauza se ale vzhledem k omezeným možnostem cestování očekává delší.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy