Stárnu, smála se devatenáctiletá Vondroušová. O tři roky mladší rivalku hravě zdolala

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 4. 2019 20:57
Tenistka Markéta Vondroušová splnila roli favoritky a coby jednička českého týmu zajistila v Prostějově druhý bod v baráži o Světovou skupinu s Kanadou. V duelu s Leylah Fernandezovou si ale připadala zvláštně, jelikož ač devatenáctiletá, byla o tři roky starší než finalistka letošní juniorky na Australian Open.
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová | Foto: Reuters

"Já nad tím nejdřív moc nepřemýšlela," řekla Vondroušová po výhře 6:4, 6:1. "Ale pak jsem si říkala: ty jo, šestnáctiletá! Je to zkušenost a budu hrát s mladšími čím dál víc. Jednou to přijít muselo, už stárnu," smála se.

Talentovaná Kanaďanka hraje levou rukou jako Vondroušová. "Jsem zvyklá hrát pravačkám do bekhendu, ale musela jsem se nutit víc po lajnách, abych uhrála body," řekla 47. hráčka žebříčku. "Ona měla hru jak já, hodně forhend křížem, kraťasy a dobře běhala. Byla to hra na hru. Nepříjemné," dodala Vondroušová.

V prvním setu měla sokolovská rodačka plné ruce práce. "Hrála svůj strop a občas neskutečné věci, ale čekala jsem, že to umí," pochválila soupeřku. "Soustředila jsem se, abych doservírovala první set a nějak se to nezkomplikovalo. Celkově to bylo i pro diváky super, měly jsme spoustu dlouhých výměn," uvedla.

Vondroušové stejně jako v prvním zápasu Karolíně Muchové pomáhala bouřlivá podpora více než tisícovky fanoušků v hledišti. "Atmosféra byla super. Diváci mě hnali dopředu hrozně, těch Kanaďanů je tady pár," řekla Vondroušová.

smr nkr

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy