Jen jeden zápas. Kariéra Šafářové skončila v 1. kole čtyřhry na Roland Garros

Sport ČTK Sport, ČTK
29. 5. 2019 16:39
Tenistka Lucie Šafářová ukončila kariéru prohrou v prvním kole čtyřhry na Roland Garros. Dvojnásobná vítězka deblu z pařížské antuky dnes v narychlo sestaveném páru se Slovenkou Dominikou Cibulkovou podlehly Američance Sofii Keninové a Němce Andree Petkovicové 4:6, 0:6.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Reuters

Dvaatřicetiletá Šafářová se původně se chtěla rozloučit už na Australian Open, ale do Melbourne kvůli zranění v lednu neodletěla. Pro mezinárodní rozlučkou tak zvolila antukové Roland Garros, kde v roce 2015 postoupila do svého jediného grandslamového finále dvouhry a čtyřhru tam ovládla v letech 2015 a 2017 s Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA.

Právě s Mattekovou-Sandsovou plánovala levou rukou hrající Šafářová nastoupit při rozlučce, ale Američanka se nezotavila ze zranění kolena. Proto se česká tenistka spojila s Cibulkovou, s kterou hrála čtyřhru jednou, v Sydney 2013.

Zápas v Paříži začaly dobře a vedly 2:0 a 4:2, ale poté prohrály deset gamů v řadě. Po hodině a pěti minutách returnovala Šafářová na Petkovicovou, která zápas ukončila.

Před Paříží se Šafářová loučila dvakrát. Nejdříve s Fed Cupem, kdy vítězným volejem při mečbolu ukončila čtyřhru za rozhodnutého stavu v baráži s Kanadou. S českými fanoušky se pak rozloučila na začátku května na turnaji WTA J&T Banka Prague Open, kde hrála rovněž jen čtyřhru a vypadla v 1. kole.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Daň z přidané hodnoty na ubytovací služby nebo vstupné na kulturní akce klesne z 15 na 10 procent

Další zprávy