Dojemné loučení ozdobené výhrou. Šafářová si připsala poslední bod fedcupové kariéry

21. 4. 2019 16:09
Česká tenistka Lucie Šafářová se za bouřlivých ovací publika rozloučila s fedcupovou kariérou. A byla to vydařená tečka, za rozhodnutého stavu barážového utkání s Kanadou nastoupila po boku Barbory Krejčíkové do čtyřhry a zvítězily nad dvojicí Gabriela Dabrowská, Sharon Fichmanová 7:6 a 7:5.
Česká tenistka Lucie Šafářová při posledním zápase své kariéry ve Fed Cupu proti Kanadě | Foto: ČTK

Svěřenkyně kapitána Petra Pály tak porazily v baráži Kanadu bez ztráty setu 4:0 na zápasy a udržely se mezi fedcupovou elitou i pro příští sezonu. Rozhodující třetí bod na prostějovské antuce přidala domácí jednička Markéta Vondroušová výhrou nad Rebeccou Marinovou 6:3 a 6:4.

"Musím být spokojený. Jsem rád, jak se to holkám povedlo bez ztráty setu. Bylo skvělé publikum," řekl Pála.

Češky jsou mezi elitou od roku 2009 a od té doby získaly šest titulů. Od příštího roku se ale Světová skupina asi rozšíří z osmi na šestnáct celků. Rozhodnutí o změně systému udělá Mezinárodní tenisová federace ITF během Roland Garros.

Výhra Vondroušové nad Marinovou se nerodila snadno. V první sadě získala česká tenistka brejk na 3:2 a znovu na závěr setu. Druhý set začala ztrátou servisu a dlouho se nemohla prosadit při podání soupeřky. Od stavu 2:4 ale získala čtyři hry v řadě.

"Ona zahrála ve druhém setu moc dobře, padaly jí tam ty rány. Měla jsem taktiku co nejvíc míč udržet ve hře, rozběhávat ji a naštěstí to zafungovalo," řekla Vondroušová. Devatenáctiletá hráčka si tak v soutěži připsala třetí výhru. "Poprvé jsem vyhrála oba singly a byla v roli jedničky. Jsem za to ráda," doplnila.

Kanadu tenistky porazily ve Fed Cupu i posedmé v historii. Utkání hrály bez největších hvězd Petry Kvitové, Karolíny Plíškové i světové deblové jedničky Kateřiny Siniakové. Kanaďankám zase chyběly zraněná kometa roku Bianca Andreescuová i někdejší finalistka Wimbledonu Eugenie Bouchardová.

Baráž tenisového Fed Cupu v Prostějově (antuka):

Česko - Kanada 4:0

Vondroušová - Marinová 6:3, 6:4, Krejčíková, Šafářová - Dabrowská, Fichmanová 7:6 (7:4), 7:5.