Tenistka pozvracela ve Wimbledonu centrkurt. Pak zdolala Muguruzaovou

Sport Sport
3. 7. 2021 15:26
Nečekané problémy trápily Ons Džabúrovou ve Wimbledonu při pátečním utkání 3. kola s Garbiňe Muguruzaovou. Tuniská tenistka přímo na centrkurtu zvracela, přesto dokázala přes španělskou soupeřku postoupit.
Ons Džabúrová zvrací ve Wimbledonu na centrkurtu při utkání 3. kola
Ons Džabúrová zvrací ve Wimbledonu na centrkurtu při utkání 3. kola | Foto: Reuters

Džabúrová prohrála první set 5:7, druhé dějství ale vyhrála 6:3 a v rozhodující sadě vedla 5:2 a při vlastním podání si vypracovala mečbol. Za stavu 40:30 se však nešla postavit na základní čáru k dalšímu servisu, ale zamířila do rohu centrkurtu. Tam v podřepu zvracela.

"Mám žaludeční problémy, trápí mě to už delší dobu," svěřila se jedenadvacátá nasazená hráčka po utkání. "Asi to způsobuje stres, únava, všechno dohromady," vysvětlila šestadvacetiletá tenistka.

Na centrkurtu nejprve museli její zvratky uklidit, pak Džabúrová sice mečbol neproměnila, vzápětí si ovšem vypracovala další a duel po dvou hodinách a 27 minutách ukončila. Po posledním míčku se s úlevou skácela na zem.

Problémy Ons Džabúrové při utkání s Garbiňe Muguruzaovou:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy