Plíškové fandil i Mareš, pak dražil její raketu. Je super, rozplývala se tenistka

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 1. 2020 10:44
Na šest zápasů protáhla Karolína Plíšková letošní vítěznou šňůru a končit nehodlá. Ve druhém kole Australian Open si poradila s Němkou Lauru Siegemundovou dvakrát 6:3 a nezabývá se tím, že ač je světovou dvojkou, tak se v Melbourne více mluví o jiných favoritkách na titul.
Karolína Plíšková ve druhém kole letošního Australian Open
Karolína Plíšková ve druhém kole letošního Australian Open | Foto: Reuters

Plíšková pod vedením nové trenérské dvojice začala sezonu obhajobou titulu v Brisbane, k čemuž potřebovala čtyři výhry. Na prvním grandslamu sezony přidala další dvě, navíc v nich neztratila ani set a nasázela třináct es.

"Zatím je to teprve třetí kolo, ale odehrála jsem letos už dost zápasů. Věřím si a cítím se dost dobře, abych v tom mohla pokračovat," prohlásila Plíšková. "V Austrálii se mi vždycky daří, mám to tady ráda," doplnila.

Po utkání se Siegemundovou dostala otázku, jestli jí nevadí, že se mluví více o jiných hráčkách ve spojení s letošním triumfem. "Ne, nepřemýšlím, co říkají ostatní. Takže ne," uvedla čekatelka na grandslamový titul. Neznamená to ale, že může hrát bez tlaku. "Jsem druhá nasazená, z této pozice určitý tlak vyplývá," připustila.

Roli favoritky zatím zvládá dobře. Ve druhém kole překonala nepříjemný styl německé rivalky. "Snaží se to soupeřkám zošklivit. Hraje hodně různých úderů. Kraťasy, čopy, ale udržela jsem pozitivní mysl. Podání bylo dobré a byl to solidní zápas. Dokázala jsem se dostat dál a v příštím kole se snad budu cítit lépe," řekla Plíšková.

Loňská semifinalistka si pochvaluje, že z Evropy tentokrát přiletěla k protinožcům hodně brzy. Na horké počasí si před Brisbane zvykala víc než týden.

"A myslím, že mi to hodně pomohlo. Tady v Melbourne se podmínky a počasí dost mění, ale jsem na to zvyklejší," řekla sedmadvacetiletá lounská rodačka.

V hráčské lóži Plíškové fandil i moderátor Leoš Mareš s manželkou Monikou. "Loni nám dal nějaké lístky do svého skyboxu na Slavii, takže jsem mu na oplátku nabídla, ať někdy přijede na můj turnaj. A za týden nám volal, že si zařídil letenky do Austrálie. Jsou super, vzali si naše trička, ale fandili i ostatním - třeba Petře (Kvitové). Na tenis tady chodí denně," poznamenala Plíšková.

Mareš pak ve spolupráci s Michalem Hrdličkou, manželem a manažerem Plíškové v jedné osobě, na svém Instagramu vyhlásil dražbu rakety, se kterou česká tenistka zvítězila. Výtěžek půjde na zmírnění následků katastrofálních požárů, které postihly Austrálii.

Na Australian Open si Plíšková připsala dvacátý vyhraný zápas v kariéře a třetí desítku může načít v sobotu. Soupeřkou vítězky juniorské soutěže z Melbourne z roku 2010 bude Ruska Anastasia Pavljučenkovová, kterou porazila ve všech šesti vzájemných zápasech a naposledy předloni v Eastbourne.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy