Tenistka Muchová v Ostravě rychle postoupila, Siniaková se Strýcovou končí

20. 10. 2020 17:36
Karolína Muchová prolétla do druhého kola halového tenisového turnaje WTA Tour v Ostravě. Česká hráčka dnes na J&T Banka Ostrava Open 2020 porazila Číňanku Čang Šuaj suverénně dvakrát 6:1. Se soutěží ve dvouhře se naopak rozloučily Kateřina Siniaková a Barbora Strýcová.
US Open 2020, 2. den (Karolína Muchová)
US Open 2020, 2. den (Karolína Muchová) | Foto: ČTK

Siniaková ve vyrovnané bitvě ztratila koncovky s Cori Gauffovou a talentované Američance podlehla 5:7, 4:6. Strýcová ve večerním utkání nedokázala čelit agresivní hře Ons Džabúrové z Tuniska a prohrála po setech 2:6 a 2:6.

Muchová získala dlouhý úvodní game při podání soupeřky a agresivní a tradičně i variabilní hrou zápas ukončila po 59 minutách hry. "Důležité bylo chytnout začátek a pak pořád hrát a nepřestávat," řekla Muchová v České televizi.

Siniaková šla v divokém prvním setu třikrát do brejku, ale pokaždé vzápětí ztratila servis. Za stavu 5:4 podávala, ale odvážně hrající šestnáctiletá kvalifikantka Gauffová domácí hráčce nepovolila ani setbol a koncovku zvládla lépe.

"Je nepříjemná, běhá, vrací a nedá míč zadarmo. Servíruje sto osmdesátkou, což je v šestnácti neskutečný. Má před sebou dobrou budoucnost," řekla Siniaková o soupeřce. "Je o půl hlavy větší než já a na šestnáct let nevypadá, ale nekoukala jsem na to, že jí je šestnáct. Prostě jsem hrála a chtěla vyhrát," dodala.

Ve vyrovnaném druhém setu nevyužila Siniaková dva brejkboly a rozhodl desátý game. Za stavu 4:5 odvrátila domácí tenistka při svém podání za stavu 0:40 tři mečboly za sebou, ale při čtvrtém trefila síť. Zápas ztratila za hodinu a půl.

"Hodně mě mrzí, že jsem nedoservírovala první set a ten poslední game v utkání. V důležitých momentech jsem si nepomohla. Uteklo mi to jen o pár míčků. Bylo to vyrovnané a předvedla jsem dobrý výkon," hodnotila Siniaková, která má v Ostravě před sebou ještě čtyřhru a v listopadu je přihlášená do Lince.

Džabúrové vycházela riskantní hra, z forhendu trefovala rohy kurtu, výborně returnovala a díky čopu ukázala i dobrou obranu. Strýcová zkoušela zařadit útočnější styl a tlačit se k síti, ale Tunisanka dokázala druhou deblistku světa prohodit i z těžkých pozic. Soupeřka Strýcovou zasypala 25 vítěznými míči.

Soupeřkou turnajové dvojky Karolíny Plíškové, která měla na úvod volný los, bude ve druhém kole Veronika Kuděrmětovová. Ruska po zvládnuté kvalifikaci porazila v hlavní soutěži Chorvatku Donnu Vekičovou 6:2 a 6:4.

Dvouhra - 1. kolo:

Gauffová (USA) - Siniaková (ČR) 7:5, 6:4, Bradyová (USA) - Jastremská (Ukr.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:1.