Krejčíková po tříhodinovém boji podlehla Rusce, Muchová v Dauhá postoupila

13. 2. 2023 18:51
Tenistka Karolína Muchová postoupila na turnaji v Dauhá do druhého kola, Italku Martinu Trevisanovou porazila 6:2, 6:2. Šestadvacetiletá olomoucká rodačka v zápase neztratila ani jednou podání a po 80 minutách proměnila první mečbol. V úvodním kole se naopak rozloučila Barbora Krejčíková, která po tříhodinové bitvě prohrála s Veronikou Kuděrmětovovou. Osmé nasazené Rusce podlehla 4:6, 6:3, 6:7.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletá Krejčíková po ztrátě prvního setu dokázala vyrovnat, ve třetí sadě pak zlikvidovala manko 1:4 a vynutila si tie-break. V něm už ale další obrat nepředvedla a s Kuděrmětovovou ve třetím vzájemném zápase podruhé podlehla.

Aktuálně 123. tenistka žebříčku Muchová se utká s Francouzkou Caroline Garciaovou, jež byla jako turnajová trojka nasazena rovnou do druhého kola. Přímo do hlavní soutěže se v Dauhá dostala ještě Petra Kvitová, kterou v úterním programu 1. kola čeká duel s Číňankou Čang Šuaj.

Kvalifikaci musela absolvovat vítězka turnaje z roku 2017 Karolína Plíšková a stejně jako v lednu na turnaji v Adelaide ji zvládla. V dnešním rozhodujícím třetím kole porazila někdejší světová jednička v duelu bývalých finalistek US Open 6:2, 7:5 Kanaďanku Leylah Fernandezovou.

Marie Bouzková v kvalifikaci dvouhry vypadla ve finálovém kole po porážce 5:7, 1:6 s jinou kanadskou hráčkou Rebeccou Marinovou. V Dauhá skončila i ve čtyřhře, v níž v 1. kole hlavní soutěže startovala po boku Brazilky Beatriz Haddadové Maiaové.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Kuděrmětovová (8-Rus.) - Krejčíková (ČR) 6:4, 3:6, 7:6 (7:5), Muchová (ČR) - Trevisanová (It.) 6:2, 6:2, Azarenková (Běl.) - Özová (Tur.) 6:1, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo: Zvonarevová, Jang Čao-süan (Rus./Čína) - Bouzková, Haddadová Maiaová (ČR/Braz.) 6:4, 6:4, L. Kičenoková, Ostapenková (2-Ukr./Lot.) - Muchová, Keninová (ČR/USA) 6:3, 7:6 (7:3).