Tenistka Krejčíková získala na Floridě nejcennější titul ve dvouhře

ČTK ČTK
7. 4. 2019 19:20
Třiadvacetiletá tenistka ve finále povolila jediný game nasazené jedničce Nicole Gibbsové z USA a vyhrála antukový podnik s dotací 80 tisíc dolarů.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Milan Kammermayer

Druhá deblistka světového žebříčku Barbora Krejčíková vybojovala na Floridě na turnaji ITF nejcennější titul ve dvouhře. 

Krejčíková v poslední době dává přednost velkým turnajům ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou, s níž vyhrála dva grandslamy - loni French Open i Wimbledon. V singlovém žebříčku jí patří 225. místo.

 

Právě se děje

před 19 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V Česku přibylo přes 6800 případů covidu-19, což je nejvyšší nárůst k 18:00 od začátku epidemie. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. V pondělí přibylo 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, nejvíce za den od začátku epidemie. Počet hospitalizovaných vzrostl o 343 na 4064.

Aktualizováno před 52 minutami

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy