Tenistka první stovky žebříčku WTA měla pozitivní dopingový nález

ČTK ČTK
24. 7. 2019 8:50
Brazilská tenistka Beatriz Haddadová Maiaová měla pozitivní dopingový nález a byla do vyřešení případu suspendována.
Beatriz Haddad Maiaová
Beatriz Haddad Maiaová | Foto: Reuters

Kontrola u třiadvacetiletá hráčky, které ve světovém žebříčku patří 99. příčka, odhalila zakázaný modulátor s podobnými vlastnostmi jako anabolické steroidy.

Haddadová Maiaová měla pozitivní nález na červnovém turnaji nižší kategorie WTA v chorvatském Bolu. Následně se ještě představila ve Wimbledonu. O dočasném zastavení činnosti byla informována krátce poté, co na londýnském grandslamu vypadla ve druhém kole.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy