Sbírala míče Federerovi, fotila se s Šafářovou. Teď je Bouzková sama hvězdou Fed Cupu

ČTK ČTK
19. 4. 2019 9:50
Před deseti lety se Marie Bouzková jako malá holčička s copy fotila při Fed Cupu u kurtu a za sebou měla tehdy stoupající hvězdu Lucii Šafářovou. Dnes se obě tenistky nad fotkou zasmály, jelikož jsou v sestavě na baráž proti Kanadě, v které dvacetiletá Bouzková prožívá fedcupovou premiéru.
Marie Bouzková v Monterrey 2018
Marie Bouzková v Monterrey 2018 | Foto: ČTK

"S rodiči jsem jezdila na hodně Fed Cupů," řekla Bouzková novinářům v Prostějově. Na brněnské čtvrtfinále z roku 2009 proti Španělkám má památku v podobě zmíněné fotografie. "Lucka stála za mnou a já jsem se culila na kameru. Byla jsem malá, bylo mi devět let. Vždycky jsem se na Fed Cup těšila a mám hodně zážitků," řekla.

Jako malá tenistka měla i štěstí, protože se dostala do skupiny sběračů. Sbírala míče i v Davisově poháru. "I Federerovi," připomněla baráž z roku 2007. "Taky jsem sbírala na na Prague Open, když ještě byl na Štvanici turnaj WTA," dodala.

Tenisem žije díky rodině odmalička a sama už se zapsala do dějin. V roce 2014 vyhrála jako první Češka dvouhru juniorek na US Open. "Ale už to je jen vzpomínka a soupeřky to neporazí. Musí se makat dál a dál a každý den dokazovat víc a víc věcí," řekla pražská rodačka.

Před čtyřmi lety figurovala na 497. místě žebříčku, nyní je 115. "Každý rok jdu výš a výš. Sice pomalinku, ale jistě," řekla a jedním dechem dodala, že přechod mezi ženy je náročný. "Nepředstavovala jsem si tak dlouhou a těžkou cestu."

Letos vyhrála turnaj ITF v Irapuatu a na turnaji nejnižší kategorie WTA kategorie 125K v Guadalajaře došla až do finále. I díky tomu klepe na stovku. "Není to chvění, ale motivace posledních týdnů. Budu bojovat o hlavní soutěž Wimbledonu," vytkla si za cíl poprvé v kariéře hrát na trávě slavného All England Clubu.

Bossem, jak má napsáno na svých stránkách, týmu je její otec Milan Bouzek. "Máme skvělý vztah a tenis nás neohrožuje, spíš naopak sbližuje," věřila Bouzková, že profesionální tenis nemá vliv na rodinné vazby, i když to není výjimkou.

Už skoro pět let patří do jejího realizačního týmu i trenér Cristian Requeni. Španěl na Hané dohlíží na její údery a třeba u snídaně spolu zkoušejí mluvit španělsky. "Ale vydržíme to dvě věty a vracíme se do angličtiny," uvedla Bouzková.

Sama jako nováček v reprezentaci většině členů realizačního týmu vyká. Ona je pro každého Maruškou. "Ale v jiných státech by bylo těžké to vyslovovat, takže ve světě jsem Mary. Ale Maruška se mi líbí víc," usmála se Bouzková.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy