Bouzková si v Guadalajaře zahraje o premiérový titul mezi elitou, čeká ji Stephensová

27. 2. 2022 9:12
Marie Bouzková si na turnaji v Guadalajaře zahraje potřetí o titul na WTA Tour. V semifinále česká tenistka porazila 6:3, 6:3 Číňanku Wang Čchiang a její poslední soupeřkou v Mexiku bude bývalá vítězka US Open Sloane Stephensová ze Spojených států amerických.
Marie Bouzková na US Open 2021.
Marie Bouzková na US Open 2021. | Foto: Reuters

Třiadvacetiletá Bouzková bude mít třetí šanci na zisk premiérového titulu mezi elitou. Pražská rodačka hrála finále předloni na jiném mexickém turnaji v Monterrey a minulý rok v Melbourne před Australian Open.

Postupem do finále Bouzková potvrdila, že se jí v Guadalajaře daří. V roce 2019 v premiérovém ročníku turnaje, který byl tehdy součástí challengerové série WTA 125, hrála finále a loni postoupila do semifinále. V něm vypadla s pozdější šampionkou Sarou Sorribesovou ze Španělska, které v pátek vyřazení po roce oplatila.

"Je mimořádné, že si zahraju své třetí finále v Guadalajaře. Myslím, že bych si pro něj nemohla přát lepší místo. Strašně se na zítřek těším," uvedla 96. hráčka žebříčku Bouzková k finálovému utkání, jež se bude hrát v pondělí ve 2:00 SEČ.

Bývalou světovou dvanáctku Wang Čchiang, jež je nyní až v polovině druhé stovky žebříčku, porazila Bouzková za hodinu a půl. "Čekala jsem těžký zápas. Byla jsem připravena na to, že budeme hrát dlouhé výměny. Snažila jsem se v nich vydržet a nakonec jsem odehrála dobrý zápas," řekla česká tenistka.

Juniorská vítězka US Open z roku 2014 se ve finále utká s hráčkou, jež newyorský grandslam ovládla o tři roky později v hlavní kategorii. Stephensová hrála v semifinále s Annou Kalinskou 3:6, 7:5, do třetího setu už Ruska kvůli zranění zad nenastoupila.

Osmadvacetiletá Američanka, jež v prvním kole vyřadila čtrnáctiletou debutantku Brendu Fruhvirtovou, si zahraje první finále od Turnaje mistrů v říjnu 2018. Svých prvních šest finále proměnila Stephensová ve vítězství, další tři zápasy o titul prohrála. Jediný vzájemný zápas v Torontu 2019 vyhrála Bouzková ve dvou setech.