Tenisová bouře v New Yorku: Venus vyplazovala jazyk, Kvitová řvala, ale na výhru nedosáhla

Venus Williamsová.
Prognózy slibovaly, že čtvrtfinále US Open mezi Petrou Kvitovou a Američankou Venus Williamsovou bude opravdu zajímavý duel. Vždyť všech pět vzájemných zápasů v minulosti skončilo až po třech setech.
A předpovědi vyšly. Ba co víc, výkony tenistek je ještě předčily.
Na stadionu Arthura Ashe se strhla nevídaná podívaná.
Petra Kvitová se sice dostala rychle do vedení 3:1, ale pak už nezískala ani gem a prohrála 3:6.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Reuters Miroslav Harnoch, Reuters
6. 9. 2017 4:48
Podívejte se na obrázky z neuvěřitelně vyrovnané čtvrtfinálové bitvy mezi Petrou Kvitovou a Venus Williamsovou na US Open.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy