Šwiateková pokračuje v krasojízdě. Z Roland Garros ale vypadly další favoritky

Aktualizováno 28. 5. 2022 17:06
Světová jednička Iga Šwiateková postoupila na tenisovém Roland Garros bez ztráty setu už do osmifinále. Polská favoritka porazila na pařížské antuce Danku Koviničovou z Černé Hory za hodinu a půl 6:3, 7:5 a svou vítěznou sérii, během které získala pět titulů, protáhla o 31. zápas.
Iga Šwiateková.
Iga Šwiateková. | Foto: Reuters

V osmifinále je také mužská světová dvojka Daniil Medveděv, který si poradil 6:2, 6:4 a 6:2 s Miomirem Kecmanovičem ze Srbska. Ruský tenista v Paříži zatím ve třech zápasech rovněž neztratil ani set.

Ze hry venku je naopak třetí nasazená Paula Badosaová. Favorizovaná Španělka nedohrála duel 3. kola s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou a za stavu 3:6, 1:2 kvůli bolestem pravého kolena, které si nechala během zápasu ošetřit, vzdala.

Bez problémů prošel do čtvrtého kola finalista loňského ročníku Roland Garros Stefanos Tsitsipas z Řecka. Čtvrtý hráč světového žebříčku si poradil 6:2, 6:2, 6:1 se Švédem Mikaelem Ymerem.

Zatímco v obou úvodních kolech ztratila dvacetiletá Šwiateková dohromady jen čtyři gamy a dva sety vyhrála s "kanárem", proti Koviničové musela především v koncovce druhé sady zabojovat. Od stavu 4:1 přišla dvakrát o podání a soupeřka vyrovnala. Za stavu 5:5 ale šampionka pařížského grandslamu z roku 2020 znovu zabrala a v dalším gamu už si postup pohlídala.

"Chtěla jsem hrát agresivně, ale asi jsem do toho dávala až moc síly. Její míčky byly tak prudké, že bylo těžké si s nimi v té rychlosti poradit. Musela jsem ubrat na riziku, ona ale byla v obraně výborná," pochválila Šwiateková soupeřku.

O postup do čtvrtfinále a další prodloužení vítězné série se utká s devatenáctiletou Číňankou Čeng Čchin-wen, které vzdala zdravotně indisponovaná domácí Alizé Cornetová za stavu 0:6, 0:3.

Medveděv při svých prvních čtyřech startech v Paříži neuhrál ani zápas, nyní je podruhé za sebou v osmifinále.

"Dneska to bylo úžasné. Dokonce jsem ani nepřišel o podání. Na tomhle povrchu je to celkem neobvyklé. Doufejme, že si tu příští týden zahraju ještě víc takových zápasů," řekl Medveděv na kurtu.

O vyrovnání loňského osobního maxima na French Open si šampion loňského US Open zahraje s vítězem zápasu mezi domácím Gillesem Simonem a turnajovou dvacítkou Marinem Čiličem z Chorvatska.

Celkem jedenáct setbolů odvracel Jannik Sinner ve druhém setu duelu s Mackenziem McDonaldem. Dvacetiletý Ital, jenž si během zápasu vyžádal ošetření levé nohy, nakonec Američana porazil 6:3, 7:6 a 6:3.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 43,6 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Rubljov (7-Rus.) - Garín (Chile) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (13:11), Sinner (11-It.) - McDonald (USA) 6:3, 7:6 (8:6), 6:3, Medveděv (2-Rus.) - Kecmanovič (28-Srb.) 6:2, 6:4, 6:2, Ruud (8-Nor.) - Sonego (32-It.) 6:2, 6:7 (3:7), 1:6, 6:4, 6:3, Rune (Dán.) - Gaston (Fr.) 6:3, 6:3, 6:3.

Ženy:

Šwiateková (1-Pol.) - Koviničová (Č. Hora) 6:3, 7:5, Beguová (Rum.) - Jeanjeanová (Fr.) 6:1, 6:4, Kasatkinová (20-Rus.) - Rogersová (USA) 6:3, 6:2, Čeng Čchin-wen (Čína) - Cornetová (Fr.) 6:0, 3:0 skreč., Kuděrmětovová (29-Rus.) - Badosaová (3-Šp.) 6:3, 2:1 skreč, Giorgiová (28-It.) - Sabalenková (7-Běl.) 4:6, 6:1, 6:0, Pegulaová (11-USA) - Zidanšeková (21-Slovin.) 6:1, 7:6 (7:2), Keysová (22-USA) - Rybakinová (16-Kaz.) 3:6, 6:1, 7:6 (10:3).