Tenis skoro až do rána. Alcaraz otočil rekordní drama se Sinnerem a je v semifinále

8. 9. 2022 9:54
Devatenáctiletý španělský tenista Carlos Alcaraz otočil na US Open dramatický duel s Italem Jannikem Sinnerem a po vítězství 6:3, 6:7, 6:7, 7:5, 6:3 a více než pěti hodinách boje slaví premiérový postup do semifinále grandslamu.
Carlos Alcaraz nemůže uvěřit tomu, že postoupil do semifinále US Open
Carlos Alcaraz nemůže uvěřit tomu, že postoupil do semifinále US Open | Foto: Reuters

Třetí nasazený hráč odvrátil v nejpozději ukončeném duelu v historii soutěže (02:50) mečbol a dál živí naději na post světové jedničky.

V semifinále se utká s dalším debutantem Američanem Francesem Tiafoem, který porazil Rusa Andreje Rubljova 7:6, 7:6, 6:4.

"Nechápu, jak jsem to dokázal. Je neuvěřitelné, na jaké úrovni jsem byl schopný zahrát," řekl v rozhovoru na kurtu Alcaraz.

Čtvrtý hráč světa získal hladce první set, po ztrátách dvou dalších sad v tie-breacích byl ale blízko vyřazení. Na konci druhého setu mu nepomohla ani pohledná výměna, při níž odvrátil jeden z úderů soupeře returnem hraným za zády. Výměnu vyhrál a vysloužil si potlesk publika i ocenění za úder dne.

Jedenáctý nasazený Sinner za stavu 5:4 ve čtvrtém setu podával na vítězství a měl k dispozici mečbol. Alcaraz ho ale odvrátil a třemi gamy za sebou duel vyrovnal.

V rozhodující sadě získal jednadvacetiletý Sinner další šanci. V páté hře prolomil Španělův servis, brejk ale nepotvrdil. Alcaraz poté získal Italovo podání ještě jednou a po pěti hodinách a 15 minutách hry se svalil radostí na kurt. Do semifinále grandslamu se dostal na třetí pokus, Sinner neuspěl ani při čtvrté možnosti.

"Mohu k tomu jen říct, že musíte vždy věřit. Věřil jsem své hře, a i když to bylo těžké, snažil jsem se zůstat za všech okolností v klidu," uvedl Alcaraz.