Siniaková nedotáhla tříhodinovou bitvu k vítězství, v Miami skončila i Kristýna Plíšková

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 20. 3. 2018 23:10
Siniaková měla ve vyčerpávající bitvě, trvající tři hodiny a šest minut, blízko k postupu.
Kateřina Siniaková.
Kateřina Siniaková. | Foto: Reuters

Miami - Kateřina Siniaková po tříhodinovém boji prohrála na turnaji v Miami s Johannou Larssonovou. Česká tenistka podlehla Švédce 6:4, 6:7, 5:7 a počtvrté skončila na Floridě hned v úvodním kole. Kristýna Plíšková odpadla v závěru utkání s Aljaksandrou Sasnovičovou z Běloruska a podlehla jí 6:1, 6:7, 5:7.

Siniaková měla ve vyčerpávající bitvě, trvající tři hodiny a šest minut, blízko k postupu. Ve druhém setu jí několikrát chyběly jen dva míčky, ale ztratila set v tie-breaku. V rozhodující sadě ještě dotáhla ztrátu 2:5 a odvrátila dva mečboly, třetí už ne.

Kristýna Plíšková vedla 6:1, 5:3 a v dalším gamu podávala na postup. Ve třetí sadě ještě česká tenistka byla ve vedení 4:1, ani ona však závěr nezvládla. V něm si třikrát v řadě prohrála servis a po dvou hodinách hry v miamském vedru skončila.

Na elitním turnaji kategorie Premier Mandatory se představí ještě čtyři české tenistky: nasazené Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová a také Markéta Vondroušová.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy (dotace 7,972.535 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Larssonová (Švéd.) - Siniaková (ČR) 4:6, 7:6 (7:5), 7:5, Sasnovičová (Běl.) - Kristýna Plíšková (ČR) 1:6, 7:6 (7:5), 7:5, McHaleová (USA) - Kanepiová (Est.) 1:3 skreč, Tomljanovicová (Austr.) - Curenková (Ukr.) 3:6, 6:4, 7:5, Haddadová Maiaová (Braz.) - Watsonová (Brit.) 7:6 (7:3), 6:2, Anisimovová (USA) - Wang Čchiang (Čína) 6:3, 1:6, 6:2, Liuová - Osuigweová (obě USA) 6:3, 6:1, Van Uytvancková (Belg.) - Bondarenková (Ukr.) 6:7 (3:7), 7:5, 6:1, Babosová (Maď.) - Barthelová (Něm.) 7:6 (7:5), 6:3, Peraová (USA) - Arruabarrenaová (Šp.) 7:5, 6:4, Sakkariová (Řec.) - Kruničová (Srb.) 7:5, 6:1, Flipkensová (Belg.) - Buzarnescuová (Rum.) 6:2, 6:3.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy