Nadal to dokázal. Heroicky otočil pětihodinovou bitvu a má 21. triumf z grandslamu

30. 1. 2022 15:12
Španěl Rafael Nadal vyhrál Australian Open a s 21. titulem z grandslamu je rekordmanem tenisové historie. Odpoutal se od Novaka Djokoviče a Rogera Federera. Ve finále v Melbourne sice s Daniilem Medveděvem prohrával 0:2 na sety, ale více než pětihodinovou bitvu nakonec ovládl 2:6, 6:7, 6:4, 6:4, 7:5.

Pětatřicetiletý Nadal se na začátku roku vrátil na kurty poté, co druhou polovinu minulé sezony zmeškal kvůli zranění chodidla.

První set s turnajovou dvojkou Medveděvem, který byl po Djokovičově vyhoštění nejvýše postaveným hráčem v pavouku, jasně prohrál.

Ve druhé sadě nevyužil šance a ztratil ji v tie-breaku. Ani to ale španělského veterána nezlomilo a nakonec ruskému soupeři nedovolil navázat na triumf z US Open.

V pátém setu Nadal ještě za stavu 5:4 utkání nedopodával, ale pak Medveděvovi vzal servis znovu a druhou šanci už využil. Když volejem proměnil mečbol, bylo vidět na jeho tváři dojetí i nevěřící úsměv.